AKP MERSİN İL BAŞKANI HAKKINDA KAÇAK ELEKTRİK ÖNERGESİ VERİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP MERSİN İL BAŞKANI HAKKINDA KAÇAK ELEKTRİK ÖNERGESİ VERİLDİ
CHP'Lİ BAŞARIR: " AKP MERSİN İL BAŞKANI SİYASİ GÜCÜNÜ KULLANARAK MI KAÇAK ELEKTRİK KULLANDI?"CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'in kendisine ait olan işletmesinde kaçak elektrik kullanmasını meclis gündemine taşıdı.CHP'li Başarır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yazılı olarak yanıtlamasını istediği önergesinde " AKP’li bir İl Başkanının, İktidar gücünü kullanarak şahsi çıkarlarını ön plana çıkarması ne derecede etik ve ne derecede ahlakidir?" sorusunu yöneltti.

CHP Mersin Milletvekili Başarır, yazılı soru önergesinde;

"Mersin AKP İl Başkanı Cesim Ercik’e ait, Mezitli ilçesi, 75. Yıl Mahallesi’nde yer alan UN-ZE Unlu Mamulleri adlı işletmenin 2015 yılında açıldığı ve söz konusu işletmede 2017 yılına kadar kaçak elektrik kullanıldığı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş görevlilerince tespit edilmiş, tutanak altına alınmış ve 74 bin 309 TL para cezası kesilmiştir.

Mezitli gibi bir ilçede 2 yıl boyunca bir işletmenin kaçak elektrik kullanmasına göz yumulması, İşletme sahibinin AKP Mersin İl Başkanı konumunda olmasıyla doğrudan ilişkili olduğu çok açıktır.

Sık sık elektriğe zam yapılmasıyla vatandaşlarımız elektrik faturalarını ödemekte zorlanırken, AKP Mersin İl Başkanı’nın kendine ait işletmesinde kaçak elektrik kullanması kabul edilebilir bir durum değildir.

Mersin AKP İl Başkanı’na ait birkaç yerde daha işletmesi olduğu bilinmektedir" açıklamalarına yer vererek şu soruların yanıtlanmasını istedi:

 1. AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’e ait, Mezitli İlçesi’nde yer alan UN-ZE Unlu Mamulleri adlı işletmede2 yıl boyunca nasıl kaçak elektrik kullanılmıştır? Bu işletmedeki  kaçak elektriği görmemezlikten kim ya da kimler gelmiştir?
 2. Mersin AKP İl Başkanı Cesim Ercik’in 2 yıl boyunca işletmesinde kaçak elektrik kullanması için kimlerle temasa geçtiği araştırılmış mıdır? Araştırılmışsa sonuçları ne olmuştur? Araştırılmamışsa gerekçeleri nelerdir?
 3. Söz konusu işletmede 2 yıl boyunca kaçak elektrik kullanılmasına göz yumanlar hakkında herhangi bir yasal işlem yapılmış mıdır? Yapılmışsa sonuçları ne olmuştur? Yapılmamışsa gerekçeleri nelerdir?
 4. 2 yıl boyunca kaçak elektrik kullanan AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, kendisine kesilen 74 bin 309 TL’lik cezayı ödemiş midir? Ödemiş ise hangi gün ödemeyi yapmıştır?
 5. AKP Mersin İl Başkanı’na ait diğer işletmelerde de kaçak elektrik kullanıp kullanmadığına ilişkin denetleme yapılmış mıdır? Yapılmışsa sonuçları ne olmuştur?
 6. Ülke genelinde diğer AKP İl ya da ilçe başkanlarına ait olan işletmelerde, yapılan denetimler sonucu kaçak elektrik kullanıldığına dair herhangi bir tespit yapılmış mıdır?  Varsa bunlar hangi AKP İl başkanları ya da ilçe başkanlarına aittir?
 7. Söz konusu olayda olduğu gibi, AKP’li bir İl Başkanının, İktidar gücünü kullanarak şahsi çıkarlarını ön plana çıkarması ne derecede etik ve ne derecede ahlakidir?

BÜLTEN


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAKKINDA SAVCILIĞA SORUŞTURMA İZNİ VERİLEN KOCAMAZ’I ZOR GÜNLER BEKLİYORÖnceki Haber

HAKKINDA SAVCILIĞA SORUŞTURMA İZNİ VERİL...

BU NASIL BİR İŞ VE ANLAYIŞTIR?Sonraki Haber

BU NASIL BİR İŞ VE ANLAYIŞTIR?

Başka haber bulunmuyor!