Ankara’nın Devran’ı Mersin’de devir değiştirmeye geliyormuş…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ankara’nın Devran’ı Mersin’de devir değiştirmeye geliyormuş…
Mersin MHP’li Büyükşehirde yaşanan olaylardan sonra Genel Sekreter’in tutuklanması ardından yeni genel sekreter arayışları başladı.

MERSİN- Genel sekreter arayışlarına Başkan Kocamaz’ın çok önceden beri tanıdığı ve Tarsus Belediye Başkanlığı döneminde sık sık davet edip değişik tanıtım ve organizasyon işlerini verdiği, son 2014 seçimlerinde MHP’nin Ankara Yeni mahalle Belediye Başkan adaylığını yapan, basın yayın mezunu DEVRAN KUTLUĞÜN’Ü getireceği bildiriliyor.

Mersin çalkalanmaya başladı. Mersin’de adam kalmadı da, Ankara’dan mı getiriyorsunuz diyen MHP’li seçmen ve kamuoyu, olaya tepki gösteriyor.

Diğer taraftan kulağa gelen bilgiler ise hiç güzel değil. Devran Kutlugün’ün özel olarak getirildiği, Mersinde belediye üzerine çöken kara bulutların kaldırılması, FETÖ/PDY kapsamın7a gözaltına alınıp tutuklananların içindeki bazı isimlerin aklanması ve yargı nezdinde beraat etmesi için Devran Kutlugün’ün Ankara’daki çevresi ile işbirliğine gidileceği ve basın yayın organları ile değişik iddia ve ithamlarla algı oluşturulacağı, Bu arada tüm olayları eski genel sekreter Haluk Tunsçu üzerine yıkılmasının sağlanacağı, Tunçsu hakkında farklı bir algı oluşturup, diğer kendilerine yakın bürokratları kurtarma operasyonlarını yürüteceği dillendiriliyor.

Bunlar içinde ise en önemli ismin özel kalem müdürü Hüdaverdi Aydoğdu, Meclis üyesi Mehmet Özgür Sanal, Başkanın teyzesi oğlu Mahmut İlker Ceylan, daire başkanı Hüseyin Namlı olarak konuşulduğu gelen bilgiler arasında.

Bu arada Mersin’de basın daire başkanlığı yapan Hamit Küçükbatur isimli kişinin de Ankara’da çok yakın olduğu bir isim olan Kutlugün, Başkanın yine Ankara kökenli olan danışmanlarından Kemal Görmez ile de sıkı fıkı ilişkileri olduğu, belediye yönetimini yeniden dizayn ederek, FETÖ tahkikat ve soruşturmasının seyrini değiştirmek, eski arkadaşı ve yoldaşı, geçmişte ekmeğini yediği başkan Kocamaz’a leke gelmemesi için özel gayret sarf edeceği bildiriliyor.

Kutlugün’ün Başbakanlıkta çalıştığı dönemde MİT ve Emniyet istihbaratında çok sayıda ismi tanıdığı ve onlar aracılığı ile Belediyedeki dosyayı küllendirmeye, sulandırmaya, bundan sonra olası muhtemel tehlikelere karşı da önlem almaya geldiği bildiriliyor.

KUTLUGÜN KİMDİR, NEDİR GÜCÜ NEDİR?

Olaylar bize bu şekilde istihbar edilince, Kutlugün ile ilgili Ankara kaynaklı araştırmaya başladık. Devran Kutlugün’ün 2014 seçimlerinde Ankara Yeni Mahalle MHP belediye başkan adayı olduğunu öğrendik. Kutlugün bu adaylığı sırasında uçuk kaçık bir çok proje vaadinde bulunmuş hatta Melih Gökçek ile ağız dalaşına bile girmiş.

'Yenimahalle Güzelleştirme Projesi'

Başkanlığı döneminde öncelikli hedefinin Yenimahalle’yi otel kent olmaktan çıkarıp, 24 saat yaşanan Metropol bir ilçe hâline getirmek olduğunu söyleyen MHP Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Devran KUTLUGÜN, “Yenimahalle’de yaşamayı bir mecburiyet ve mahkûmiyet olmaktan çıkarıp, yaşamanın ayrıcalıklı olduğu ve huzurun egemen olduğu bir Metropol ilçe haline getireceğiz” demiş.

"İlk gençlik yıllarımdan beri her karışını bildiğim, her sokağına ayak bastığım, her mahallesinde hatıralarım olan Yenimahalle’yi, Başkan adayı olarak iki ay önce değil, tam 14 ay önce yeniden çalıştım, yeniden etüt ettim" diyerek sık sık basın toplantılarında halka seslenmiş.

Yine bir başka basın açıklamasında: "Yenimahalle'nin kutlu günlerine ilerlediğimiz son günlerde beni yalnız bırakmadığınız, yol arkadaşlığı ettiğiniz için hepinize minnettarım. Geri kalmışlığa ve haramzadeliğe son vermek için, 30 Mart Yenimahalle'nin kurtuluşu ve kutlu günü olacaktır. Dualarla çıktığımız bu yolda hiç bir engel tanımadık. 15 aydır Yenimahalle'nin her bir sokağını gerek ben, gerekse gönüllülerimiz olsun karış karış gezdik. Sizlerden tek isteğim bizleri mukayese ediniz, analiz ediniz. Lütfen Yenimahalle'deki mevcut yönetimi gözden geçiriniz. Biz, bir oyun bile hayırlısını dileyenlerdeniz. En baştan bugüne kadar söylediğim bütün sözlerin arkasındayım. Her kesimin başkanı olacağıma söz verdim ve Allah'ın izniyle önümüzdeki 5 yıllık süreçte böyle olacağını göreceğiz"  demiş.

Bir başka toplantısında: "Yenimahalleli hemşerilerim külfete değil, nimete ortak edilecek. Yenimahalle’de yaşayanların cebinden eli çıkmayan belediye, sıra hizmete geldiğinde, hizmeti lütuf gibi görme hakkına sahip değildir. Belediye Başkanı seçildiğimde, Yenimahalle Belediyesi’ni, herkesi kucaklayan ve hizmet taleplerini süratle cevaplandıran bir dinamizme kavuşturacağım. 4 Sene sallanıp, sandık kapıya geldiğinde hizmet etmeyi hatırlayan Belediye Başkanı olmayacağım. Sorunlardan şikâyet eden ve beceriksizliğinin faturasını başkalarına çıkarmak suretiyle, yetersizliğini saklama derdine düşen bir Belediye Başkanı değil, çözüm üreten ve Yenimahalle’nin geleceğini planlayan bir Belediye Başkanı olacağım. Yenimahalle’de bu değişim ihtiyacı artık yarınlara bırakılacak hâlde değildir. Yenimahalle yeterince zaman kaybetti. Beş yıl daha kaybetmesin. Her gün bir damla, her gün bir yürek. Her evden en az bir oy istiyorum. Hemşehrilerimden, Yenimahalle’nin geleceğine sahip çıkmalarını bekliyorum” demiş.

Bir başka durum ise: Başkent Siyasetinde ''Ankara'nın Bağları'' Kavgası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yeniden aday olması halinde "Ankara'nın Bağları" adlı şarkıyı seçim propagandalarında kullanacağı söylentisi, MHP Yenimahalle Belediye Başkan adayı Devran Kutlugün'ü kızdırmış, ben söylerim, sen söylersin ağız dalışına girmişler.

MHP Kutlugün’ü Yenimahle adayı göstermiş ve buradaki oylar bu aday yüzünden çok düşmüş. Yüzde 7.8 e gerilemiş.

Bakalım Genel Sekreter olarak düşünülen bu isim Mersin’e geldikten sonra Mersin’de neler değişecek, neler gelişecek… İnşaallah Hayırlı, Uğurlu olur ve Mersin’e güzellikler katar.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜM Mersin Büyükşehir İhaleleri FETÖ’cü şirketlere!Sonraki Haber

TÜM Mersin Büyükşehir İhaleleri FETÖ’cü...

Başka haber bulunmuyor!