ASKERE YAPILAN EZİYET TBMM GÜNDEMİNDE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASKERE YAPILAN EZİYET TBMM GÜNDEMİNDE
İYİ PARTİLİ TÜRKKAN SOSYAL MEDYAYI AYAĞA KALDIRAN GÖRÜNTÜLERİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI BİR ASKERİN ÜST DEVRE OLDUĞU GEREKÇESİ İLE BU ŞEKİLDE DAVRANMASINA İZİN Mİ VERİLMİŞTİR, BU DOĞRU BİR TUTUM MUDUR?

Bir grup askerin, aynı kışlada vatani görevini yapan bir başka askere daha az kıdemli olduğu gerekçesi ile kötü davrandıklarını gösteren, adeta eziyet görüntüleri sosyal medyada yankı uyandırdı.

 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın cevaplaması isteği ile TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

 

Emin Çelik’e hak etmediği şekilde davranan askerler ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

Önergesinde; “2019 Kasım – 2020 Mayıs Dönemi’nde Kırklareli Babaeski Eldeniz Kışlası Emniyet Muhafız Takımı’nda askerlik yapan Emin Çelik’in görüntüleri sosyal medyada yer almıştır. Görüntüler Emin Çelik terhis olduktan sonra sosyal medyada paylaşılmıştır.”diyen Türkkan, “Görüntülerde Çelik’e aynı kışlada görev yapan ve üst devre olduğu iddia edilen diğer askerler Ömer Uzun, Habip Taşdemir, Ümit Elmas ve Faruk Altınçelik tarafından birtakım kötü davranışlarda bulunulduğu görülmektedir.” ifadesini kullandı.

Bu tarz davranışlara müsamaha gösterdikleri iddia edilen Asteğmen Orhan Çolak ve Uzman Çavuş Erhan Arat ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmış mıdır, yapılması düşünülmekte midir?

Türkkan, “Çelik, bu durumu komutanları Asteğmen Orhan Çolak ve Uzman Çavuş Erhan Arat’a bildirmesine rağmen komutanların konu ile ilgilenmediklerini söylemiştir. Emin Çelik’e bu tutumda bulunan diğer askerlerin başka askerlere de bu tarz davranışlarda bulunduğu iddia edilmektedir.” diye yazdı.

İşte Türkkan’ın soruları:

1-Askerlerin yatakhanesinde çekilen bu görüntüleri kim ne amaçla çekmiştir?

2-Askerlerin cep telefonları taşımaları normal midir, bu konuda denetim yapılmamakta mıdır?

3-Emin Çelik’e diğer askerler Ömer Uzun, Habip Taşdemir, Ümit Elmas ve Faruk Altınçelik tarafından bu şekilde davranılmasının gerekçeleri nelerdir?

4-Çelik, bu durumu komutanları Asteğmen Orhan Çolak ve Uzman Çavuş Erhan Arat’a bildirmesine rağmen komutanların konu ile ilgilenmedikleri doğru mudur, aynı kışlada vatani görevini yapan bir askerin üst devre olduğu gerekçesi ile bu şekilde davranmalarına izin mi verilmiştir, bu doğru bir tutum mudur?

5-Ömer Uzun, Habip Taşdemir, Ümit Elmas ve Faruk Altınçelik’in kışlada bulunan ve kendilerinin alt devresi olduğu iddia edilen başka askerlere de bu tarz davranışlarda bulunduğu doğru mudur?

6-Sözü edilen olayla ilgili olarak tutulmuş bir rapor bulunmakta mıdır, bu olaydan Kışla Komutanı’nın haberi olmuş mudur?

7-Emin Çelik’e hak etmediği şekilde davranan askerler ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

8-Bu tarz davranışlara müsamaha gösterdikleri iddia edilen Asteğmen Orhan Çolak ve Uzman Çavuş Erhan Arat ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmış mıdır, yapılması düşünülmekte midir?

9-Sosyal medyaya da düşen görüntüler ile ilgili olarak herhangi bir işlem başlatılmış mıdır?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ufuk söylemez'den Gazeteci gözaltılarına tepkiÖnceki Haber

Ufuk söylemez'den Gazeteci gözaltılarına...

AYLİN CESUR, MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA YKS'Yİ SORDUSonraki Haber

AYLİN CESUR, MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA YKS'...

Başka haber bulunmuyor!