Balıkesir Halkına Ulaştırma Hizmeti Sağlanmıyor!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Balıkesir Halkına Ulaştırma Hizmeti Sağlanmıyor!
CHP’li Şahin’den Ulaştırma Bakanı’na Havalimanı, Hızlı Tren ve Otoyol Uyarısı; “Balıkesir Halkına Ulaştırma Hizmeti Sağlanmıyor

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2022 Ulaştırma Bakanlığı bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada Balıkesir’deki ulaşım ve yatırım hizmetlerini Şahin, “Balıkesir Merkez Havalimanına 2 yıldır uçak inmiyor, tek şeritli Balıkesir-Kepsut yolunda sürekli kazalar meydana geliyor, yol genişletilmiyor, uzun zamandır beklenen Balıkesir-Ankara Hızlı Tren hattında herhangi bir ilerleme yok. Balıkesir halkı yıllardır bu hizmetlerin şehrimize gelmesini bekliyor. AK Parti dönemindeBalıkesir diğer illere kıyasla çok daha az kamusal yatırım almıştır.” dedi.

Balıkesir Merkez Havalimanı’na 76 milyon 521 bin lira harcandığını hatırlatan Şahin, “ Merkez Havalimanı Binası gayet güzel bir bina olmuş, emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Ancak iki yıldır 99 personelin çalıştığı havalimanına bir uçak dahi inmemiş durumda, 99 kişi 2 yıldır uçak bekliyor. 76 milyon lira boşa giden atıl bir yatırım olarak duruyor. Geçen yıl da yine bütçe görüşmelerinde ifade etmiştik. Balıkesir halkı adına bir kez daha sesleniyorum. Balıkesir’e hava yolu seferleri bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Balıkesir-Kepsut arasındaki 18 kilometrelik yolda birçok kazanın olduğunun da altığını çizen Şahin AK Parti sıralarına seslenerek; “Balıkesir halkı sizden, Balıkesir-Kepsut yolunun duble yol yapılmasını talep ediyor. Kepsutlu hemşerilerimiz sık kazaların ve can kayıplarının yaşandığı Balıkesir-Kepsut yolundan çok şikayetçiler. AK Parti döneminde Balıkesir diğer illere nazaran kamusal yatırımlardan çok az pay almış bu pay, son dönemde daha da azalmıştır. Umarız 2022 bütçesinde Balıkesir hak ettiği payı bütçeden alır. Bu konuda CHP olarak biz gerekli desteği vermeye hazırız.”

Balıkesir-Ankara hızlı tren hattının ne zaman hizmete gireceğini de soran Şahin şunları söyledi; “Uzun zamandır Balıkesir-Ankara Hızlı Tren hattı konusunda herhangi bir ilerleme göremedik. Bu konuda Balıkesir halkı Bakanlıktan destek bekliyor ve bir an önce bu hizmetin Balıkesir halkıyla buluşturulmasını talep ediyor. Bunun yanı sıra Balıkesir merkez ile Balıkesir Üniversitesi arasında ulaşım problemleri mevcut. 35 bin öğrencinin olduğu üniversitemizde öğrencilerimiz “Kampüse Ulaşım Sorunu Çözülsün” diye bir platform kurmuşlar. Bizleri sosyal medya üzerinden sürekli bilgilendiriyorlar. Bu konuda, ne Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ne de mevcut iktidar partisi milletvekilleri gençlerin bu sorunlarıyla ilgilenmiyorlar. Bu sorunlar çözülmeyecek sorunlar değildir, biz iktidar – muhalefet ayrımı yapmaksızın Balıkesirimize hizmet gelmesi noktasında her türlü katkıyı vermeye hazırız.”


KENDİ ŞAHSİ BÜTÇENİZ OLSA DOLARA ENDEKSLİ GARANTİ VEREN SÖZLEŞME İMZALAR MIYDINIZ?Önceki Haber

KENDİ ŞAHSİ BÜTÇENİZ OLSA DOLARA ENDEKSL...

İstanbul’da Bakanlığın rant planına yargı freni!Sonraki Haber

İstanbul’da Bakanlığın rant planına yarg...

Başka haber bulunmuyor!