BAŞARIR: “BU ÖĞRETMENİ GÖREVDEN ALACAK MISINIZ?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞARIR: “BU ÖĞRETMENİ GÖREVDEN ALACAK MISINIZ?
CHP mersin Milletvekili Av.Ali Mahir Başarır, Mersin’de görev yapan S.Ö. adlı bir öğretmen, sosyal medya hesabından “Şeytan Ramazan da bağlı olduğu için; Şeytanın yerine CHP’liler görevi üstlenmiş..” , “Bu sefer kimse elinde sadece bayrakla çıkmayacak bunu iyi bilin. Hodri meydan! Azdan az, çoktan çok gider!” gibi sözlerle halkı kin ve düşmanlığa sevk edici sözlerini meclis gündemine taşıdı.

Hakkında soruşturma Başlatılmış mıdır?

Söz konusu öğretmenin yaptığı paylaşımlarla açıkça, Ana Muhalefet Partisi’ne ve diğer muhalif partilere karşı tehdit içeren mesajlar yayınladığını belirten CHP’li Başarır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemi ile verdiği soru önergesinde öğretmen hakkında soruşturma başlatılıp başlatılmadığını, başlatılmadıysa gerekçeleri nelerdir? diye sordu.

Derslerde Çocuklara Neler Anlattığı Paylaşımlarından Tahmin Edilmektedir

“Böyle bir öğretmenin derslerde çocuklara neler anlattığı paylaşımlarından da anlaşılacağı üzere tüm kamuoyu tarafından tahmin edilmektedir” sözlerini dile getiren Başarır; “söz konusu öğretmeni, çocuklarımızın geleceği bakımından görevden almayı düşünüyor musunuz? Sorusunu da yöneltti.

AKP Genel Başkanı’ndan Mı Cesaret Almaktadır?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır önergesinde “Ne yazık ki adına öğretmen dediğimiz bu kişinin, kin ve nefret içeren bu paylaşımları, AKP Genel Başkanı’nın CHP’ye olan ağır sözlerinden cesaret alarak mı paylaşmıştır? sorusuna da yanıt aradı.

CHP’li Başarır önergesinde;

“Mersin’de görev yapan S.Ö. adlı bir öğretmen, sosyal medya hesabından “Şeytan Ramazan da bağlı olduğu için; Şeytanın yerine CHP’liler görevi üstlenmiş..” , “Bu sefer kimse elinde sadece bayrakla çıkmayacak bunu iyi bilin. Hodri meydan! Azdan az, çoktan çok gider!” gibi sözlerle halkı kin ve düşmanlığa sevk edici sözler ifade etmiştir. Açıkça yaptığı paylaşımlarla, Ana Muhalefet Partisi’ne ve diğer muhalif partilere karşı tehdit içeren mesajlar yayınlamıştır.

Böyle bir kişinin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okulda öğretmen olarak görev yapması çocuklarımızın eğitimi ve gelişimi bakımından anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum değildir. Söz konusu kişinin, derslerde çocuklara neler anlattığı paylaşımlarından da anlaşılacağı üzere tüm kamuoyu tarafından tahmin edilmektedir” açıklamalarına yer vererek şu soruların yanıtlanmasını istedi:

 1. Açıkça halkı kin ve düşmanlığa sevk eden paylaşımlarda bulunan sözde öğretmen hakkında herhangi bir idari ve adli işlem başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa sonuçları ne olmuştur? Başlatılmadıysa gerekçeleri nelerdir?

 2. Söz konusu öğretmeni, çocuklarımızın geleceği bakımından görevden almayı düşünüyor musunuz?

 3. Ne yazık ki adına öğretmen dediğimiz bu kişi, kin ve nefret içeren bu paylaşımları, AKP Genel Başkanı’nın CHP’ye olan ağır sözlerinden cesaret alarak mı paylaşmıştır?

 4. 2010 yılından bu zamana kadar, kaç öğretmen hakkında  sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlardan dolayı soruşturma başlatılmıştır? Söz konusu eylemden dolayı kaç öğretmen görevinden alınmıştır?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’Lİ GÖKÇEL: ÇİFTÇİMİZİN KARA GÜNÜNDE YANINDA OLUNÖnceki Haber

CHP’Lİ GÖKÇEL: ÇİFTÇİMİZİN KARA GÜNÜNDE...

DİJİTAL ORTAMDA KADIN VE ÇOCUK BÜLTENİSonraki Haber

DİJİTAL ORTAMDA KADIN VE ÇOCUK BÜLTENİ

Başka haber bulunmuyor!