Belediye İş şube yöneticisi Savaş Doğan vuruldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye İş şube yöneticisi Savaş Doğan vuruldu
Avcılar’da Belediye İş-Genel İş gerilimi: Belediye İş şube yöneticisi Savaş Doğan vurulduBelediye İş 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Savaş Doğan silahlı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Doğan bir operasyon geçirdikten sonra yoğun bakımda tedavi altına alındı. Belediye İş ve Genel İş yetkilileri olayla ilgili karşılıklı suçlamalarda bulundu

Avcılar Belediyesi’nde örgütlenme faaliyetlerini sürdüren Türk İş’e bağlı Belediye İş sendikası 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Savaş Doğan silahlı saldırıya uğradı. Belediye İş yetkilileri, saldırının aynı işyerinde örgütlenme faaliyeti yürüten DİSK Genel İş üyesi Veysel Öztoprak ve yakınları tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Belediye İş yetkililerinin görgü tanıklarının anlatımlarına dayandırdıkları ifadelerine göre, Veysel Öztoprak kısa süre önce tartıştığı Savaş Doğan’ı gece saatlerinde Yeşilkent’teki Kıvırcık Ali Parkı’na çağırdı. Bir arkadaşıyla birlikte gece saatlerinde parka giden Savaş Doğan, Öztoprak’ın bir yakınının silahlı saldırısına uğradı. Bir kurşun yarası alan Doğan, daha sonra orada bekleyen 4-5 kişi tarafından sopalarla dövüldü. Doğan daha sonra hastaneye kaldırılarak bir operasyon geçirdi ve yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Genel İş yetkilileri ise Savaş Doğan’ın parka kalabalık bir grupla baskına gittiğini, cumartesi gününden beri süren bir gerginlik olduğunu, Öztoprak’ın Doğan tarafından saldırıya uğradığını ve tehdit edildiğini belirtiyor.

Belediye İş: “Tehdit ediyorlardı, gece saldırdılar”

Konuyla ilgili Sendika.Org’un sorularını yanıtlayan Belediye İş 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir, Avcılar Belediyesi’nde DİSK Genel İş sendikasının örgütlenmesini yürüten Veysel Öztoprak’ın aynı işyerinde Belediye İş adına örgütlenme faaliyeti yürüten Savaş Doğan’la bir süre önce tartıştığını ve Doğan’ın daha sonra Öztoprak ve ailesinden tehdit mesajları almaya başladığını söyledi.

“Ailece tehdit ediyorlar. Suç duyurusu hazırlığımız vardı. Gece de saldırı gerçekleşti” diyen Özdemir, Veysel Öztoprak ve yakınlarının saldırısı sonucunda yaralanan ve hastaneye kaldırılan Doğan’ın bağırsağına kurşun isabet etmesi nedeniyle bir operasyon geçirdiğini ancak genel sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

SENDİKA ORG.

https://sendika63.org/2020/07/avcilarda-belediye-is-genel-is-gerilimi-belediye-is-sube-yoneticisi-savas-dogan-vuruldu-592455/


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşte 5 aşamalı yaptırım süreciÖnceki Haber

İşte 5 aşamalı yaptırım süreci

Kılıçdaroğlu: Gazeteciler kalemlerini satmadıkları, saraya itaat etmedikleri için tutuklanıyorSonraki Haber

Kılıçdaroğlu: Gazeteciler kalemlerini sa...

Başka haber bulunmuyor!