BEŞ MASKEYİ DAĞITAMAYANLAR LİGLERİN BAŞLATILMA KARARINI DA TFF’YE BIRAKTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BEŞ MASKEYİ DAĞITAMAYANLAR LİGLERİN BAŞLATILMA KARARINI DA TFF’YE BIRAKTI
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım KAYA: BEŞ MASKEYİ DAĞITAMAYANLAR LİGLERİN BAŞLATILMA KARARINI DA TFF’YE BIRAKTIdedi ve yazılı açıklama yaptı... işte o açıklaması...

BEŞ MASKEYİ DAĞITAMAYANLAR LİGLERİN BAŞLATILMA KARARINI DA TFF’YE BIRAKTI

Liglerin başlatılma kararının ardından bazı kulüplerin, teknik direktörlerin ve futbolcuların kamuoyuna yaptıkları açıklamalarda liglerin başlamasıyla ilgili endişeler dile getirilmiş, kamuoyuyla paylaşılmıştır. Kulüplerimizde çalışan masöründen futbolcusuna, malzemecisinden teknik ekibine kadar büyük bir topluluk bundan olumsuz etkilenecektir.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun dahil olmak istemediği, sorumluluğu tamamen TFF’nin üzerine attığı bir ortamda, sporcularda, çalışanlarda Covid-19 testinin pozitif çıkması durumunda bunun sorumlusu kim olacak?

Kulüplerimizin büyük çoğunluğu müsabakaların başlaması için henüz erken olduğunu düşünmekte. Ayrıca alt liglerdeki kulüplerimiz büyük ekonomik zorluklar yaşamakta. Bırakın futbolcuların maaşlarını ödemeyi, bir otobüsle bile deplasmana zor gidebilen kulüplerimiz, sosyal mesafe kuralları gereğince üç otobüsle nasıl deplasmana gidecekler?

Seyircisiz oynanması nedeniyle bu kulüplerin oluşacak maddi kayıpları, TFF tarafından karşılanacak mı? Yabancı uyruklu futbolcular ülkelerinden döndüklerinde karantina uygulanacak mı?

Bu kadar temasın olduğu bir sporda, Bilim Kurulu’nun özellikle üzerinde durduğu sosyal mesafe nasıl korunacak? Oynamak istemeyen futbolculara herhangi bir yaptırım uygulanacak mı? FIFA, oynamak istemeyen futbolcuları haklı bulursa ve kulüplerimize bir yaptırım uygularsa TFF, kulüplerin zararını karşılayacak mı?

Normalleşme sürecinin daha başlamadığı bir aşamadaliglerin “acilen” başlatılmasının sebebi nedir? “Ben başlatıyorum” diyerek bu kadar insanın hayatını riske atmaya kimsenin hakkı yoktur!

Futbolcuların, çalışanların Corona-19 tersti pozitif çıkmasına rağmen kulüplerden herhangi bir tepki gelmiyor. Kimden korkuyorsunuz?Son olarak Fenerbahçe Kulübü çalışanının Covid-19 testi pozitif çıkmış ve antrenmanlar ertelenmiştir.

Her konuda konuşan, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor?

Gençlik ve Spor Bakanı neden susuyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın feryadını saray neden duymuyor?

Sözü geçen tek kişi TFF başkanı mı?

Üç “büyük” kulübün başkanları neden sessizsiniz?

 

Yıldırım KAYA

CHP Genel Başkan Yardımcısı

Ankara Milletvekili


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAPANAN BÜTÜN HASTANELERİN GECİKMEDEN AÇILMASI YAŞAMSAL ÖNEME HAİZDİR!Önceki Haber

KAPANAN BÜTÜN HASTANELERİN GECİKMEDEN AÇ...

DEVLET BAHÇELİ: Elbette ormanda ağaçların arasında Lodos eserken sinek vızıltısı duyulmaz.Sonraki Haber

DEVLET BAHÇELİ: Elbette ormanda ağaçları...

Başka haber bulunmuyor!