Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı
Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, son yolculuğuna uğurlanıyor. Özer Uçuran Çiller için Barbaros Hayrettin Paşa Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan törende yaptığı konuşmada, “Son dönemlerde uzun bir rahatsızlığı oldu. Rabbim inşallah makamlarını ali eder.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 22’nci başbakanı Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Özer Uçuran Çiller için Levent’teki Barbaros Hayrettin Paşa Camisi’nde cenaze namazı kılındı.

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Namazın ardından, Özer Uçuran Çiller için düzenlenen cenaze törenine katılan Erdoğan, Tansu Çiller ile oğlu Mert Çiller'e taziyelerini iletti.

Cenaze namazında saf tutan Erdoğan, ardından yaptığı konuşmada, Özer Uçuran Çiller'in geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ciddi manada ülkede hizmetleri bulunduğunu, aynı zamanda eşi Tansu Çiller'in başbakanlığıyla ülkeye hizmet etmiş bir hanımefendi olduğunu söyledi.

Özer Uçuran Çiller'in uzun bir süre rahatsızlık dönemi yaşadığını belirten Erdoğan, "Uzun bir zaman bu çileyi çekti. Rabb'im taksiratını hasenata tebdil ile inşallah makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Ben son dönemlerde kendisiyle tanışma fırsatını buldum. Rabb'im mekanını ali eylesin, mekanını cennet eylesin." ifadelerini kullandı.

Çiller'i tanıyanlara, eşlerine, dostlarına sabırlar dileyen Erdoğan, "Şimdi, buradan uğurlarken hep beraber yine bir Fatiha da biz gönderelim." diyerek, cenazeye katılanlarla beraber Fatiha okudu.


Özgür Özeli: Bu halkın iradesini yok saymaktırÖnceki Haber

Özgür Özeli: Bu halkın iradesini yok say...

Mayıs ayı enflasyonu açıklandıSonraki Haber

Mayıs ayı enflasyonu açıklandı

Başka haber bulunmuyor!