CHP’Lİ ANTMEN ‘TOKİ ARAZİSİNE OTEL Mİ YAPILACAK?’

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’Lİ ANTMEN ‘TOKİ ARAZİSİNE OTEL Mİ YAPILACAK?’
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde Mersin ili Mezitli İlçesi Tece Mahallesinde imar planında spor alanı olarak işaretlenen hazine arazisinin TOKİ’ye devredildiğini belirterek “Bu 70 dönümlük 4 parselin tamamı hazineye aitti, kamuya ait bu alanların mevcut plan hükmüyle belediyelere terkin ve tapu da tescillerinin yapılmaları gerekmekteydi; fakat Mersin Valiliği tarafından Belediyenin tahsis ve devir için yapılan başvurularına cevap verilmediği gibi sonrasında bu parseller TOKİ’ye devredilmiştir. Turizm belgesi alan iki şirket tarafından da buraya otel yapılmak istendiği iddia edilmektedir” ifadelerini kullandı.

Alpay Antmen’in önergesinde yer alan sorular şu şekilde;

-              2015- 2021 yılları arasında Mezitli Belediyesinin kamuya ait alanların mevcut imar planı hükmüyle belediyeye terkini ve tahsisi yapılması istemiyle Mersin Valiliğinden kaç talebi bulunmaktadır?

-              Mezitli Belediyesinin bu talepleri neden Mersin Valiliği tarafından cevaplandırılmamakta ya da olumsuz karşılanmaktadır?

-              Mersin Valiliği tarafından mevzuat gereği kamuya ait imar planında bulundukları haliyle belediyelere devredilmesi gereken bu araziler; Mezitli Belediyesine devredilmesi gerekirken neden TOKİ’ye devredilmiştir?

-              Mersin Valiliği Mersin’e mi ticaret şirketlerine mi hizmet etmektedir ?


Atatürk’ümüzün mirasına, tarım vizyonuna sahip çıkıyoruzÖnceki Haber

Atatürk’ümüzün mirasına, tarım vizyonuna...

MHP’yi 19 milletvekilinden 49 milletvekiline taşıyan bizim oylarımızdıSonraki Haber

MHP’yi 19 milletvekilinden 49 milletveki...

Başka haber bulunmuyor!