CHP’li Emir hasta ve yakınlarını ziyaret etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’li Emir hasta ve yakınlarını ziyaret etti
9 gündür filyasyon ekibi bekleyen vatandaş sağlık sistemini bu sözlerle anlattı:“Saldım çayıra mevlam kayıra”

Emir: Bakanlık, hastaları kaderine terk etmiş durumda

 

Ankara’da filyasyon ekipleri ile ilgili yaşanan sıkıntıları gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, COVID-19 teşhisi konulmuş hasta ve yakınlarını ziyaret etti. COVID’li oğluyla birlikte aynı evde yaşayan kanser hastası 75 yaşındaki Şadiye Sarp, “Saldım çayıra, mevlam kayıra” sözleriyle sağlık sistemini özetlerken Emir de, “Hastalar 9 gündür filyasyon ekibi bekliyor, ne gelen var ne giden. Sağlık sistemi çöktü. Bakanlık hastaları kaderine terk etmiş durumda” dedi.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan Volkan Sarp, 31 Ağustos’ta test yaptırdıktan sonra 1 Eylül’de sonucunu aldı ve pozitif olduğunu öğrendi. 75 yaşında kanser hastası olan annesi Şadiye Sarp ile birlikte yaşayan Sarp, günlerce filyasyon ekibi gelmeyince şikayetini CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’e iletti.

İZOLASYON DOĞRU ŞEKİLDE YAPILMIYOR

Hastanın evine giden Emir, burada Sarp ve annesiyle görüştü. Ailenin şikayetlerini dinleyen Emir, şunları söyledi:

“Hastalar her gün sağlık müdürlüğü arıyor ancak, yetkililer geleceklerini söylüyor, ‘sıraya koyduk’ diyor ama gelmiyor. Hastalar 9 gündür filyasyon ekibi bekliyor. Başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’de vakalar kontrolsüz bir şekilde artıyor. Bunun sebebi, hiçbir hazırlığın olmaması ve izolasyonun doğru bir şekilde yapılmaması. İzolasyonun mutlaka sağlık merkezlerinde yapılması gerekir.

BAKANLIK PANDEMİ İLE SAVAŞI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığı, izolasyonu evde yaparak hastaları kaderine terk etmiş oluyor. Ankara’da vatandaşlarımız ilaca ulaşabilmek için bile iki, üç gün bekliyor. Sağlık Bakanlığı, başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’de pandemi ile savaşı kaybetmiş durumda.”

Emir’e şikayetlerini ileten 75 yaşındaki kanser hastası Şadiye Sarp da, günlerdir filyasyon ekibi beklediklerini belirterek, “Saldım çayıra, mevlam kayıra. Bu kadar da olmaz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
286 BİNDEN FAZLA ÜNİVERSİTE PERSONELİ İÇİN KANUN TEKLİFİÖnceki Haber

286 BİNDEN FAZLA ÜNİVERSİTE PERSONELİ İÇ...

TMO 2.450 TL’ye ithal ettiği buğdayı 1.950 TL’den satıyorSonraki Haber

TMO 2.450 TL’ye ithal ettiği buğdayı 1....

Başka haber bulunmuyor!