Cumhur İttifakı oylarıyla Tisan Adası yapılaşmaya açıldı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhur İttifakı oylarıyla Tisan Adası yapılaşmaya açıldı!
Yeni imar planı Tisan adasında konut ve ticaret alanlarının hem katının hem yoğunluğunun artmasına olanak verecek

Mersin’in Silifke ilçesine yaklaşık 32 km mesafede, Yeşilovacık Mahallesi'nde yer alan, dağların ardında bulunan ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanların bulunduğu Tisan Adası’na yapılaşmanın önü, çoğunluğu elinde bulunduran mecliste Cumhur İttifakı’nın oylarıyla aşıldı.

Akdeniz'in eşsiz güzellikteki koylarından biri olan Silifke ilçesine 32 km uzaklıktaki Yeşilovacık mahallesinde bulunan ve cennetten bir köşe olarak bilinen Tisan Adası'nda, yapılaşmanın önü Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunluğu elinde bulunduran Cumhur İttifakı'na mensup meclis üyelerinin oyuyla açıldı.

Sözcü'nün haberine göre; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Tisan Adası ile ilgili yapı yoğunluğunu artıracak adımlar önce Silifke Belediye Meclisi'nden geçti. Betonlaşma endişelerini doğuran imar planı değişikliği Silifke Belediye Meclisi'nin bir süre önce yaptığı toplantıdan geçerek onayı için Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'ne geldi.

CHP'li üyeler muhalefet şerhi koydu

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi imar, çevre ve sağlık komisyonları, Tisan koyunu da içine alan 1/1000 ölçekli imar planına yapılan 81 itirazın tümünü reddetti. Komisyondaki CHP'li üyeler muhalefet şerhi koydu.

5 katlı otele izin verilecek

Meclisteki görüşmeler sırasında da CHP'li meclis üyeleri, Tisan'da 0.90 yapı yoğunluğuna ve 5 katlı bir otele izin verilmesinin eşsiz doğa cenneti Tisan'ın özgün yapısını bozacağını ifade etti.

CHP'li Başkan Vahap Seçer de, yoğunluğun fazlalığına dikkat çekti ve konunun komisyonlara yeniden gönderilmesini önerdi. Ancak AKP ve MHP grupları raporun oylanmasını istedi ve rapor oy çokluğuyla geçti.

Yeni imar planı Tisan adasında konut ve ticaret alanlarının hem katının hem yoğunluğunun artmasına olanak verecek.

t24


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Oğuz Boyu Kültür Dernekleri Federasyonu Nesrin Günel: Protesto ediyoruzÖnceki Haber

Oğuz Boyu Kültür Dernekleri Federasyonu...

TTB'den sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yönetmeliğe tepkiSonraki Haber

TTB'den sağlık çalışanlarının özlük hakl...

Başka haber bulunmuyor!