Derviş'in Zenginleşen Emniyetçiler YALAN Haberine de Mahkeme Dur Dedi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Derviş'in Zenginleşen Emniyetçiler YALAN Haberine de Mahkeme Dur Dedi
Mersin’de yalan ve düzmece haberleri ile tanınan sansasyonelhaber.net isimli Derviş Sönmez tarafından yayınlanan internet sitesine ardı ardına ERİŞİM ENGELLEMESİ kararı veriliyor.

Ocak ayından bu yana sürekli yalan, düzmece, iftira, hakaret kokan suç uyduran ve suçlu uyduran haberler yapan sansasyonelhaber.net isimli internet sitesine ardı ardına mahkemelerden ERİŞİM ENGELLEMESİ kararı çıkıyor.

Sitenin yaptığı karanlık emelli bu haberlerin mahkemeden durdurulmasından sonra harekete geçen içerik mağdurları, bu kez site hakkında ve sahibi ve ilgilileri hakkında sürekli bu şekilde karalama, kumpas, yalan ve düzmece haber yapıyorlar, mahkeme kararı olduğu halde uydurma haberlere devam ediyorlar, bunu da sürekli alışkanlık haline getirdiler diyerek ayrı bir suç duyurusunda daha bulundular…

Diğer taraftan Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesine yönelik FETÖ/PDY kapsamında yargılaması devam eden 7. Ağır ceza mahkemesi 2016/22 nolu dosyada son duruşmada TANIK sıfatı ile ifade veren Başkan Burhanettin Kocamaz’ın ifadelerine dayandırılarak sunulan içeriklerin iftira, yalan, düzmece oldukları, suç uydurdukları ve suçlu uydurdukları gerekçesi ile de ayrıca suç duyuruları yapıldı.

Bu arada “FLAŞ İDDİA… 15 TEMMUZ SONRASI ZENGİNLEŞEN EMNİYETÇİLER” başlığı altında 23.06.2017 günü  http://www.sansasyonelhaber.net/flas-iddia-15-temmuz-sonrasi-zenginlesen-emniyetciler.html  URL adresinde yer alan aşağıda görüntüsünü verdiğimiz içeriği kamuoyuna gece yarısı sundular.

Resim – 1 –

Bu içerikteki yayınların gerçeği yansıtmadığı, yalan ve düzmece olduğu, iftira, hakaret olduğu, kişilik haklarına ağır saldırı olduğu gerekçesi ile Mersin 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 29.06.2017 günü 2017/ 2488 sayı ile ilgili habere ERİŞİM ENGELİ KARARI VERİLDİ.

Mahkemenin kararın BTK ve erişim sağlayıcılar birliğine gittiği gibi ilgililere tebliğ edildi. Mahkeme kararının uygulandığını gösterir belge ise aşağıda yayında.

Resim – 2-

Sansasyonelhaber.net isimli sitede sürekli bu tarzdan yapılan yayınların  ve kamuoyuna sunulan içeriklerin, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ/PDY kapsamlı 2016/22 numaralı dosyada Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesin mensuplarının yargılaması yapılan sanıkları aklayan, koruyan, kollayan üslupla kaleme alınan yazılar, devletin hâkimini, savcısını, polisini kumpasçı ilan ederken, terör ile mücadele eden devlet görevlilerini rüşvet almak, haksız kazanç temin etmek, birden bire bu OHAL döneminde zenginleşmek gibi ağır ithamlarda bulundukları gibi bu dosyada tanık olanları ve tanıklık yapanları itibarsızlaştırmak, bu dosya açıldıktan ve gözaltı ile tutuklamalar gerçekleştikten sonra yayın yapan Gazetecileri susturmak, korkutmak ve yıldırmak  hedefli içeriklerdi.

Tamamen kişilerin kişilik haklarına açık bir saldırı içeren içerikler için içerik de adı geçenler hiç bıkmadan ve yılmadan ayrı ayrı mahkemeye başvurdular. Hem bu asılsız uydurma ve kasıtlı haberlere erişim engeli kararı aldılar, hem ayrıca bu işi yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundular.

Sansasyonelhaber.net ilgilerini ve bu işte rol alanları haklarında yapılan onlarca suç duyurusu nedeniyle zor günler bekliyor.


Sansasyonel Derviş'in Yalan ve Düzmece Haberine Mahkemeden DUR KararıÖnceki Haber

Sansasyonel Derviş'in Yalan ve Düzmece H...

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!