Erdoğan, Şanghay'da Şi ile görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan, Şanghay'da Şi ile görüştü
Erdoğan, Şanghay'da Şi ile görüştü: 'Türkiye-Çin ilişkilerinin geliştirilmesi iki ülkeye de kazandırır'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şanghay'da biraraya geldiği Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e, "ilişkilerin her alanda geliştirilmesi için atılan adımların devam etmesinin iki ülkeye de kazandıracağını" söyledi.

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi için gittiği Kazakistan'ın başkenti Astana'da Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüştü. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede Türkiye ile Çin ikili ilişkileri, Ukrayna-Rusya savaşı, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları, küresel ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

Buna göre Erdoğan görüşmede, "Türkiye-Çin ilişkilerinin her alanda geliştirilmesi için atılan adımların artarak devam etmesinin hedeflendiğini, bunun iki ülkeye de kazandıracağını" ifade etti.

Erdoğan, Ukrayna-Rusya Savaşı ile İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının bölgesel ve küresel düzeyde yayılma tehlikesinin son derece önemli olduğunu, buna karşı uluslararası toplumun etkin tedbirler alması gerektiğini belirtti. (AA)


Marine Le Pen: 2027'de Fransa Cumhurbaşkanı olmak isteyen aşırı sağcı liderÖnceki Haber

Marine Le Pen: 2027'de Fransa Cumhurbaşk...

Putin: İstanbul'daki 'Ukrayna mutabakatları' hâlâ masadaSonraki Haber

Putin: İstanbul'daki 'Ukrayna mutabakatl...

Başka haber bulunmuyor!