Eurovision yayını sırasında bakın ne yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eurovision yayını sırasında bakın ne yaptı
Belçika'nın VRT televizyonu, Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinde tarihi bir protesto gerçekleştirdi. Yayını keserek İsrail'e yönelik insan hakları ve basın özgürlüğü ihlallerini kınayan bir mesaj yayımladı.

Kanalın yayımladığı mesajda "Bu, bir sendika eylemidir. İsrail devletinin insan hakları ihlallerini kınıyoruz. Ayrıca İsrail, basın özgürlüğünü yok ediyor. Bu nedenle yayınımıza bir süreliğine ara veriyoruz. Şimdi ateşkes" ifadeleri yer aldı.

Belçika'daki iki bakan daha önce İsrail'in Gazze'deki sivillere yönelik saldırıları sürdükçe Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmaması gerektiğini belirtmişlerdi. Bu durum, Eurovision Şarkı Yarışması'na katılacak ülkelerin sanatçıları aracılığıyla da Gazze'deki acil ve sürdürülebilir bir ateşkes çağrısında bulunulmasına neden oldu.

Avrupa'nın birçok ülkesinden farklı kesimler, İsveç'in Malmö kentinde yapılacak olan Eurovision Şarkı Yarışması'ndan önce İsrail'in yarışmadan men edilmesi yönünde çağrılar yapıyor. Bu protesto eylemi, uluslararası platformda İsrail'in politikalarına yönelik bir tepki olarak ön plana çıktı.


'İnci Taneleri' tüm kategorilerde zirvedeÖnceki Haber

'İnci Taneleri' tüm kategorilerde zirved...

DEM MERSİN VEKİLLERİNDEN ÇARPICI RAPORSonraki Haber

DEM MERSİN VEKİLLERİNDEN ÇARPICI RAPOR

Başka haber bulunmuyor!