Ezgi Mola'ya Musa Orhan davasında ikinci ceza

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ezgi Mola'ya Musa Orhan davasında ikinci ceza
Oyuncu Ezgi Mola'ya Batman'da 18 yaşındaki İpek Er'i intihara sürüklemekle suçlanan uzman çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 bin lira para cezası verildi. Mola daha önce de hakaret suçundan 6 bin 960 TL para cezasına çarptırılmıştı.

Batman'da 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmak ve intihara sürüklemekten suçlanan uzman çavuş Musa Orhan, kendisine tepki gösteren oyuncu Ezgi Mola'ya açtığı ikinci davayı da kazandı. Hakaret davasında 6 bin 960 lira para cezasına çarptırılan Ezgi Mola, tazminat davasında da 10 bin lira para cezası aldı.

Batman Beşiri ilçesinde tabancayla intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020'de hastanede ölen İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt'te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu yazdı. Orhan hakkında Siirt 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞMIŞTI

Tutuksuz sanık Orhan'ın yargılanması sürerken sosyal medyadan yaşananlara tepki yağdı. Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, pek çok ünlüyle birlikte Ezgi Mola'nın paylaşımı ile de ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Soruşturmanın ardından Mola hakkında 'sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 24 Mayıs 2022'de çıkan kararla Ezgi Mola, 'hakaret' suçunu işlediği kanaatiyle 87 gün karşılığı 6 bin 960 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola'ya manevi tazminat davası da açtı. Banaz Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada bugün karar çıktı. Ezgi Mola'nın, 20 Ağustos 2020'den itibaren oluşan yasal faiziyle birlikte 10 bin TL ödemesine hükmetti. (HABER MERKEZİ) artı gerçek


MERSİN “YEŞİL BARO, İKLİM DOSTU BARO” İÇİN KOLLARI SIVADIÖnceki Haber

MERSİN “YEŞİL BARO, İKLİM DOSTU BARO” İÇ...

Marion Cotillard, 'The Morning Show'un yeni sezonundaSonraki Haber

Marion Cotillard, 'The Morning Show'un y...

Başka haber bulunmuyor!