Feridun Bahşi'den İçişleri Bakanına Suriyeli Sorusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Feridun Bahşi'den İçişleri Bakanına Suriyeli Sorusu
“Somalı madencilerin konuşamadığı, röportaj bile veremediği ülkemizde ÖSO bayraklı Suriye’li sığınmacıların gösteri yapmasına göz yumuluyor.”

 İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ nun cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Milletvekili Bahşi önergesinde şu ifadelere yer verdi; Türkiye’de yaşayan ve 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanuna göre “geçici koruma” kapsamında hukuki statüye sahip olan Suriyeli göçmenler, İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde ÖSO bayrakları açıp sokağa inerek eylem yapmıştır.

2911 sayılı Toplantı Ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 3. Maddesinin ikinci fıkrasında “Yabancıların bu Kanun hükümlerine göre toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemeleri, İçişleri Bakanlığının iznine bağlıdır. Yabancıların bu Kanuna göre düzenlenen toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde topluluğa hitap etmeleri, afiş, pankart, resim, flama, levha, araç ve gereçler taşımaları, toplantının yapılacağı mahallin en büyük mülkî idare amirliğine toplantıdan en az kırksekiz saat önce yapılacak bildirimle mümkündür.” denmektedir.

Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ İçişleri Bakanına şu soruları yöneltti;

1- Suriyeli sığınmacılar bu eylemleri yapmak için kanun doğrultusunda İçişleri Bakanlığından izin almışlar mıdır?

2-Suriyeli sığınmacılar bu gösteri ve yürüyüşlerinde taşıdıkları pankart ve bayraklar için Valilikten izin almış mıdır?

3-Eğer izin alınmamışsa Arapça yazılı bezler, ÖSO ve El Nusra bayraklarının açıldığı eylemlere emniyet güçleri neden izin vermiştir?

4- Sokaktaki vatandaşın maske takmaması konusunda sıkı denetimler sürerken, bu tür eylemlere neden müdahale edilmemiştir?

5- Suriyeli sığınmacıların yaptığı bu tür eylemlerin ülkenin geleceği için büyük tehlike olduğunu düşünüyor musunuz?

6- Somalı madencilerin konuşamadığı, röportaj bile veremediği ülkemizde bu ÖSO bayraklı sığınmacıların gösteri yapmasına göz yumulmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OKUL GIDASI LOGUSUNUN KRİTERİ BELLİ DEĞİLÖnceki Haber

OKUL GIDASI LOGUSUNUN KRİTERİ BELLİ DEĞİ...

Milletvekili Sındır, “Cari açık ve işsizlik ancak üretimle azaltılabilir!”Sonraki Haber

Milletvekili Sındır, “Cari açık ve işsiz...

Başka haber bulunmuyor!