HALİL ÖZTOPRAK DAYANAMADI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HALİL ÖZTOPRAK DAYANAMADI
Mersin'li duyarlı vatandaş CHP kimlikli Halil Öztoprak yaşanan olaylara sessiz kalamadı. Dayanamadı o da ilgili ve yetkiliye seslendi. Paylaşımın altına yorumda geldi, beğenide. İşte o paylaşımı...

CHP MERSİN İL BAŞKANI VE MEZİTLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA 
Bilindiği üzere Mersin Mezitli Yüzüncü yıl Gümüşkum sahil Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtladığı ve ayrıca endemik kum zambaklarının yetiştiği doğal sit alanıdır.Ve Özel bir firmaya işletmeciliği verilerek bir çevre cinayeti işlenmiştir.İl Başkanlığı ve ilçe başkanlığı toplumun geniş çevrelerinin sert tepki gösterdiği bu konuda duyarlı olmalıdır.Bölgeyi babasının malı gibi kullananabileceğini sanan bakanlığın bu cinnet düzeyindeki aymaz kararlarını durdurmak gerekir.sayın il başkanı Adil Aktay Mezitli ilçe başkanı olarak atatığımız sayın Hasan Güzel beye bu konuda tabanınçevre örgütlerinin çok rahatsız olduğunu parti disiplini açısından kendisinin bu konuda öncü olup olamayacağını sorduk,Hasan Güzel bey bize konu ile ilgili bilgisi olmadığını ve Adil Aktay il başkanı işe görüşün dedi.Gün içerisinde defalarca sizi aradım her zaman olduğu gibi cevap alamadık.sadece bir defa Telefonu şöförünüz açtı oda sizin meşgul olduğunuzu söyledi.Adil bey
1- Öncelikle telefonlarına cevap vermek meşgulseniz sonra dönmek bir medeniyet göstergesidir ancak CHP il başkanının telefonlarına dönmesi bunun da ötesinde bir siyasi sorumluluktur.
2- Mersin’in göbeğinde Mersinlilerle dalga geçer gibi hemde 1. Dereceden doğal sit alanında Caretta Carettaların yumurtlama alanında yapılacak bir sözde Popfest festivaline asla izin vermemeliyiz Bu konuda sizi ve yönetiminizi ilçe başkanlığını acil göreve davet ediyoruz.
3-Adil aktay bey bu konuda bugün yarın bir açıklama yapınız eğer bir açıklama ile halkı bizzat kendi malı olan sahile sahip çıkmaya çağırıyı yapmaz iseniz biz bu konuda CHP Mersin Taban Hareketi ve Çevre örgütleri bağımsız çevreciler yurtsever insanlar olarak sahilimize Caretta Carettalarımıza ve endemik kum zambağımıza sahip çıkacağız ve çarşamba günü konu ile ilgili bu festivale izin vermeyeceğimizi o masum kaplumbağaları canımız pahasına sahipleneceğimizi göstermek amacıyla ile basın açıklaması yapıp direniş için sahile çadır kuracağız.Belki bu zalimleri durduramayacağız ama bizim kemiklerimizi kırmadan kafalarımızı kırmadan bu festival kılığındaki çevre katliamını yapmaları göstereceğiz.Yaşam zalimlere boyun eğmeye değecek kadar kıymetli değildir.Boyun etmeyeceğiz sahilimize sahip çıkacağız.
Yaşasın Mersin 
Yaşasın CHP 
CHP MERSİN Taban Hareketi Adına 
Halil Öztoprak


0Önceki Haber

0

BU SESİ DUYAN VAR MI?Sonraki Haber

BU SESİ DUYAN VAR MI?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!