Her şey oldunuz, bir Türk olamadınız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Her şey oldunuz, bir Türk olamadınız
Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, İstanbul'da Iraklı öğrencisi tarafından öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan'ın cenazesinde, "Göçmenleri mağdur ve mazlum duruma düşürmeyin." açıklaması yapan Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep Eren'e yüklendi. Bir televizyon kanalında konuşan Enginyurt, "Her şey oldunuz, bir Türk olamadınız! Iraklıyı sevdiniz, Suriyeliyi sevdiniz, Afgan'ı, Pakistanlıyı sevdiniz, Arap'ı, Acem'i sevdiniz bir Türk'ü sevmediniz, alayınıza yazıklar olsun." dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, İstanbul Eyüpsultan'daki bir özel lisede, Iraklı eski bir öğrenci tarafından öldürülen okul müdürü İbrahim Oktugan'ın cenazesinde yaşananlara tepki gösterdi.

Eyüpsultan'da özel bir okulda müdür olan 74 yaşındaki İbrahim Oktugan, okuldan atılan Iraklı öğrencisi tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Oktugan'ın cenaze namazında konuşan Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep Eren, "Bu menfur durumu tekrar birisinin 'Göçmen' suretiyle ifade etmesiyle, birilerini mağdur ve mazlum duruma düşürmek hiçbir zaman insani ve İslami değildir. Bundan nemalanmaya çalışan ve bu bağlamda ülkemizi de karıştırmaya çalışan hiç kimseye fırsat vermemek mümin ve muvahhid olarak şiarımızdır." demişti.

ENGİNYURT'TAN MÜFTÜYE SERT TEPKİ
DP'li Cemal Enginyurt, Sözcü TV'deki bir programda, cenazede konuşan müftü Recep Eren'in bu açıklamalarına çok sert tepki gösterdi.

"HERKESİ SEVDİNİZ, BİR TÜRK'Ü SEVMEDİNİZ"
Enginyurt, "Bu kininiz, nefretiniz nedir ya? 'Türkçe konuş' diyen öğetmeni öldüren o kanlı katili masumlaştırmak İslam'ın ve insanlığın neresinde var ya? Kanınız kurusun ya! Türk'e düşmansınız Türk milletine düşmansınız. Yazıklar olsun be! Her şey oldunuz, bir Türk olamadınız! Iraklıyı sevdiniz, Suriyeliyi sevdiniz, Afgan'ı, Pakistanlıyı sevdiniz, Arap'ı, Acem'i sevdiniz bir Türk'ü sevmediniz. Alayınıza yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
İstanbul Eyüpsultan ilçesi Alibeyköy Mahallesi Beste Sokak'taki özel lisede Irak uyruklu öğrenci Y.K, okul müdürü 74 yaşındaki İbrahim Oktugan'a, 7 Mayıs'ta silahla ateş etmişti. Odasında uğradığı saldırıda ağır yaralanan Oktugan, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Olayın ardından kaçan Y.K. polis ekiplerince yakalanmış, ertesi gün sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.


7 bin yabancı hastaya ücretsiz sağlık hizmeti verilecekÖnceki Haber

7 bin yabancı hastaya ücretsiz sağlık hi...

İsrail, Gazze'deki kara ve hava operasyonlarını eş zamanlı olarak genişletiyorSonraki Haber

İsrail, Gazze'deki kara ve hava operasyo...

Başka haber bulunmuyor!