HİJYEN DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HİJYEN DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Ankara Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla esnaf ve vatandaşa ücretsiz hijyen desteğini sürdürüyor. Kent genelinde özellikle toplu taşıma araçlarında koronavirüs salgınıyla etkin mücadele eden Ankara Zabıtası, taksi duraklarında maske ve dezenfektan dağıtımına devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde toplum sağlığını korumak için hijyen desteğini aralıksız sürdürüyor.

    Kent genelinde ilçe ilçe dolaşarak vatandaşlar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, esnaf odaları ile pazarcı ve mahalle esnafını ziyaret ederek hijyen desteğinde bulunan Ankara Zabıtası son olarak Başkent’in birçok noktasında hizmet veren taksi duraklarına ve esnafına 18 bin 750 maske dağıttı.

 

HİJYEN KURALLARI VE SOSYAL MESAFE UYARISI

Koronavirüs salgının başladığı günden bugüne kadar denetimlerine de ara vermeden devam eden Ankara Zabıtası ekipleri, hijyen kuralları ve sosyal mesafenin korunması konusunda da uyarılarda bulunuyor.

Özellikle toplu taşıma araçlarında hijyen desteğini aksatmadan sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Veda Oğan, “Ankara’da 8 ayrı taksi durağımızda, taksici esnafımızı ziyaret ederek maske ve dezenfektan dağıtımında bulunduk. Aynı zamanda temizlik ve maske kurallarını da hatırlattık. Umut ediyoruz ki en yakın zamanda hep beraber el ele vererek bu dönemi atlatacağız” dedi.

TAKSİCİLERDEN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Ekiplerin ziyaret ettiği Gar Taksi, Tuzluçayır Taksi, Havaalanı Taksi, Bayındır Taksi, VİP Taksi, Arjantin Taksi, 100. Yıl Taksi ve Ümitköy Taksi Durakları esnafı düzenli hijyen desteğinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a şu sözlerle teşekkür ettiler:

-Ali Çatıkkaş (Ankara Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi): “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz. Covid-19’un ülkemize gelmesinin ardından ticari taksilere vatandaşlarımızın güvenle binebilmesi için her türlü hijyenik desteği sağladı. Araçlarımızın her hafta ilaçlanmasını sağladı. Dezenfektan temini sağladı.”

-Kenan Demir (Taksici esnafı): “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın çalışmalarından oldukça memnunuz. Pandemi süresince desteklerini hiç esirgemedi. Maske, araçların dezenfeksiyonu gibi her konuda yanımızda oldu. Çok teşekkür ediyoruz kendisine.”

-Osman Ay (Taksici esnafı): “Teşekkür ediyorum. Her hafta maskemiz dağıtılıyor. Dezenfeksiyon konusunda da her hafta bize yardımcı oldular.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UCUZ EKMEĞİ YASAKLAMAK YAŞAM HAKKINA MÜDAHALEDİRÖnceki Haber

UCUZ EKMEĞİ YASAKLAMAK YAŞAM HAKKINA MÜD...

Mahpuslara Acil Olarak Aşı YapılmalıdırSonraki Haber

Mahpuslara Acil Olarak Aşı Yapılmalıdır

Başka haber bulunmuyor!