İBB, Kenter Tiyatrosu'nu almak istedi, AK Parti reddetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İBB, Kenter Tiyatrosu'nu almak istedi, AK Parti reddetti
İBB Kenter Tiyatrosu'nu satın almak istedi: AK Parti grubu teklifi komisyonda kabul edip, genel kurulda reddetti.

Tiyatronun duayen isimlerinden Yıldız Kenter ve kardeşi Müşfik Kenter tarafından 1968’de kurulan Kenter Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınmak istendi. Konuya ilişkin Büyükşehir Belediye meclisine sunulan teklif, komisyonda kabul edildi, daha sonra genel kurulda AK Parti grubu tarafından onaylanmadı.

Müşfik Kenter’in eşi Kadriye Kenter, sosyal medyada dolaşan ‘Kenter Tiyatrosu İBB tarafından satın alındı’ haberlerinin doğru olmadığını belirterek, böyle bir durumun olmadığını iletti.

Tiyatrocu Nedim Saban, haberi sosyal medya hesabından, “Güne muhteşem bir haberle başlayalım. Ekrem İmamoğlu, Yıldız Kenter’in cenazesinde verdiği sözü tuttu ve İstanbul’un en önemli tarihi kazanımlarından biri olan Kenter Tiyatrosu İBB tarafından satın alındı. Bir hazineye sahip çıkılmış oldu, tiyatrosever olarak minnettarım” sözleriyle duyurmuştu.

Ancak daha sonra İBB’nin bu satın almayı yapamadığı açıklandı. Zira AK Parti grubu genel kurulda ret oyu verdi.

İMAMOĞLU SÖZ VERMİŞTİ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz yıl vefat eden usta Tiyatrocu Yıldız Kenter’in cenaze töreninde yaptığı konuşmada “Bu güzel toprakların ruhunu yansıtan bir insandan bahsediyoruz. Hayatını tiyatroya adamış, sanata adamış, bu ülkeye adamış bir insandan bahsediyoruz. Dolayısıyla bu güzel tiyatronun varlığını bize emanet etmiş birinden bahsediyoruz. Ailesiyle başlatmış olduğumuz sürecin sağlığına yetişmesini çok arzu ederdik. Ama en hızlı şekliyle, yine alkışlarınızın dinmeyeceği bir salonu İstanbul şehrine hızlıca hediye etmek istiyoruz.” demişti. (HABER MERKEZİ)

HABER VE KAYNAK: DUVAR

https://www.gazeteduvar.com.tr/kultur-sanat/2020/07/18/ibb-kenter-tiyatrosunu-almak-istedi-ak-parti-reddetti/


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKP, büyükşehir belediyelerinin yetkilerini daraltmaya devam ediyorÖnceki Haber

AKP, büyükşehir belediyelerinin yetkiler...

Darbe girişiminin olmasında çok büyük katkıları olan...Sonraki Haber

Darbe girişiminin olmasında çok büyük ka...

Başka haber bulunmuyor!