İKTİDARIN KONUŞULMASINDAN KORKTUĞU TEK KONU EKONOMİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İKTİDARIN KONUŞULMASINDAN KORKTUĞU TEK KONU EKONOMİ
Bugünkü basın toplantımızda iktidarın kamuoyuna dayattığı yapay gündemi değil, Türkiye’nin gerçek gündemini konuşacağız.

Türkiye’de insanlarımız işsizlik ve borç yükü altında giderek ezilmeye devam ediyor.Millet gerçek sorunlarına çözüm beklerken, ülkeyi yönetenlerin derdi sosyal medya yasakları, işe yaramayan ama birilerinin çok işine yarayan torba kanunlar veparalel barolar.

Kısaca iktidar, ekonomik krizi konuşturmamak için cebinde sürekli boş ve yapay gündemler taşımaya devam ediyor.İktidarın konuşulmasından korktuğu tek konu ekonomi.Çünkü; ekonomi berbat.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilirken Ak Parti pembe tablolar çizdive birçok vaatte bulundu. Türkiye yeni sistemle beraber dünyadaki ilk 10 ekonomi içerisine girecekti, geldiğimiz noktada ilk 20'de tutunmakta zorlanıyoruz.

Hani dolar düşecekti. Türk Lirası değerlenecekti ya. Dolar 2018'de 4,68 liraydı. Bugün 6,85.  Bu rakama da kanmayın, 7 lirayı aşmasın diye Türkiye'nin 100 milyar dolarını heba ettiler.Yani 15 tane Osmangazi köprüsünü ya da 10 tane İstanbul Havalimanı parası kadar dövizi piyasaya verdiler, ama yine olmadı.

İNSANLAR AÇTI, ŞİMDİ AÇ VE SEFİL OLDULAR

Başkanlık sistemi geldikten sonra kimse yatağa aç girmeyecek dediler. Geldiklerinde dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.714 liraydı, şimdi ise 2.431 lira.İnsanlar açtı, şimdi aç ve sefil oldular.

Gelinen 2 yıllık sürecin sonunda sadece ekonomi değil, demokrasi ve hukuk alanlarında daülkemiz kara bir tablo yaşıyor.Tek adam sisteminin hukuk, akıl ve demokrasi dışı uygulamaları zaten ekonomiyi kronik bir hastalığa sokmuştu.

Tüm bunların üzerine bütün dünyada etkili olan Korona virüs belasıyla Türk ekonomisi adeta komaya girdi.Salgın sürecinde yüz binlerce işyeri kapandı, sayıları milyonlarla ifade edilen insanlar işsiz kaldı.Kovid-19 sürecinde Türkiye, tarihinin en yüksek işsizlik oranlarına ulaştı.Uluslararası Çalışma Örgütü ILO’nun hesaplama yöntemine göre işsiz sayısı yaklaşık 18 milyona dayandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TBMM BAŞKANVEKİLİ AKAR’DAN İLK ZİYARETLERÖnceki Haber

TBMM BAŞKANVEKİLİ AKAR’DAN İLK ZİYARETLE...

"RTÜK, Halk TV ve TELE 1'e kurultay ayarlı ceza verdi"Sonraki Haber

"RTÜK, Halk TV ve TELE 1'e kurultay ayar...

Başka haber bulunmuyor!