İNCE MEMLEKET HAREKETİNİ BAŞLATTIK DEDİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İNCE MEMLEKET HAREKETİNİ BAŞLATTIK DEDİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI
MUHARREM İNCE BUGÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE "1000 GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ"Nİ BAŞLATTI: BİZİM BAŞLATTIĞIMIZ PARTİ İÇİ HAREKET DEĞİLDİR

Yeni parti kuracağı iddia edilen CHP'li Muharrem İnce 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıldönümünde Sivas'tan "1000 Günde Memleket Hareketi"ni harekete geçireceklerini açıkladı. CHP yönetimini Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle eleştirileren İnce, “Bizim başlattığımız parti içi hareket hiç değildir. Amacımız bir çıkış yolu göstermektir. Bu toprakların insanları küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Kadrolarımızla zafere hazırlanıyoruz. Bu hareket gücünü de finansmanını da milletten alacaktır” dedi.

İnce, Ankara’da bir otelde kameraların karşısına geçerek beklenen açıklamayı yaptı. "Ayrılsam bile CHP'yi kurtarmak için ayrılırım." diyen İnce, "Türkiye seçeneksiz değildir. Türk seçmeni tutucu da değildir. Yüzde 80’i değişkendir. Ben inanıyorum ki 50 1 mümkündür” diye konuştu.

İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Sıra İnce'de: Herkes konuştu. Bilen de bilmeyen de. Sıra Muharrem İnce'de. Türkiye tarihinin en zor dönemlerini yaşıyoruz. Mühürsüz oy pusulalarıyla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin sorunlarını daha da derinleştirmiştir. Devlette kurum ve kurallar çökmüştür. TÜİK, Merkez Bankası gibi kurumların bağımsızlığı yok edilmiştir. Din ve vicdan arasındaki bağ koparılmıştır.

CHP de nasibini aldı: Ülkemizde enerji sorunu değil, enerji yönetimi sorunu vardır. Sorunları çözmek yerine erteleyen bir ülke haline geldik. Bugün işsizliği artıran, halkı yoksullaştıran bir cumhurbaşkanı vardır. Önemli olan evde buzdolabı olması değil içinin dolu olmasıdır. Bu kötü gidişattan CHP de nasibini almıştır. CHP de ilk kez grup başkanvekilleri seçimle gelmiyor, genel başkan atıyor. Rahmetli Ecevit 'bir kontenjan istiyorum' der. 'Ahmet Taner Kışlalı’yı kültür bakanı yapacağım' der. Beşinci sıraya koyarlar. Parti bu halden bu hale geldiğini herkes görsün.

Konuşup çekip gitti: Kurultayda beş dakika konuşabilmek için büyük mücadele gerekiyor. 10 yılda 7 kurultay yapmıştır. İsmet İnönü, o kurultayları haftalarca izlemiştir. Bugün, kendisi konuşup çekip gitmiştir. Kadın Kolları’na ise katılma zahmetinde bulunmamıştır. CHP önce kendi evlatlarına güvenmelidir.

Türkiye seçeneksiz değil: Salıdan salıya kolay yolu geçmek, muhalefet olmaktan memnun olmak demektir. AKP çökecek ama Türkiye’nin üzerine çökecek. Türkiye’nin sorunlarına ne tek adam ne tek adam muhalefeti çözebilir. İşler kötüye giderken kendi hatalarını dış mihraklara bağlayanlarla bunlar aynı yolun yolcusudur. Türkiye seçeneksiz değildir. Ayrıca Türk seçmeni tutucu da değildir. Ben inanıyorum ki Ecevit’in yüzde 42’si hatta 50 artı 1 de mümkündür.

Kadrolarımızı zafere hazırlıyoruz: Bizim başlattığımız parti içi hareket hiç değildir. Amacımız bir çıkış yolu göstermektir. Bu toprakların insanları küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Adımız ‘Bin Günde Memleket Hareketi’dir. Kadrolarımızla zafere hazırlanıyoruz. Bu hareket gücünü de finansmanını da milletten alacaktır.

4 Eylül'de Sivas'tayız: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl millet bizi finanse ettiyse yine edecektir. Adalet can çekişirken, bu millet hiç hak etmediği acılarla boğuşurken yola çıkmanın tam zamanıdır. Sivas Kongresi’nin yıldönümünde, 4 Eylül’de Sivas’ta olacağız. Memleket hareketini başlatacağız. Bizim haraketimizde asla Atatürk düşmanları olmayacaktır. Bu harekette doğaya saygı ön koşulumuz olacaktır. Kadına şiddete en yüksek sesle karşı çıkacaktır. Bütün bu anlattıklarım bir Cumhuriyet öğretmeninin hayali değildir. Bu anlattıklarımda Cumhuriyet öğretmenini güzel düşleri vardır. Alanında uzman, çözüm üreten arkadaşlarımızla yollara düşeceğiz.

Kazanmasın diye ellerinden geleni yaptılar: Ben sorularınızı tahmin ediyorum. Tek tek yanıt vereyim. Seçim gecesi neredeydin? Zonguldak’a mitinge gidiyorum. Rıza Yalçınkaya, yolda öğrenmiş ki milletvekili listesine konulmamış. Takımı o yapıyor, oyuna ben çıkıyorum. Sıfır moralle miting yapmıştım. Reklamlarda bir benim bir Kılıçdaroğlu’nun reklamı. Sen aday değilsin ki... Reklamlarımı engelliyorlar. Moralimi bozmak için her şeyi yapıyorlar. Kazanmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar.

Bana veri vermediler: Bilgi istiyorum bilgi vermiyorlar. Aldınız mı tutanakları, madem aldınız. YSK’ya yazdım. CHP kaç sandıkta görevlendirilmemiş? 13 bin sandıkta görevli yok. 4 milyon oyu sokağa bıraktılar. Erdoğan 1 milyon 300 bin oy az alsaydı seçim ikinci tura kalacaktı. 4 milyon oyu sokağa bıraktılar, benden milletin karşısına çıkmamı istiyorlar. Bana veri veremediler çünkü yoktu.

Beni çağırmadılar: 60 gün sonra seçim değerlendirme toplantısı yapıyorlar. Beni çağırmıyorlar. Serum yemiş, hastalanmış. Seçimi tartışıyor parti, beni davet etmiyorlar...

Neden dava açmadılar: Bir CHP’li saraya gitmiş. 'Yapmayın, parti yara alacak.' Yok. İki gazetecinin ikisine de dava açtım. Genel Merkez açamadı. Acaba Genel Başkan Yardımcılarından biri mi gitti? Gazeteciden korkuyorlar, doğruyu söyleyecek çünkü.

İddiası yok: CHP, tam da iktidara yürürken niye İnce böyle yaptı? CHP iktidarı demek genel başkanının cumhurbaşkanı olması demektir. Böyle bir iddiası var mı? İddiası yoksa hayal demektir. Sadece Erdoğan’ı indirmek için ama ‘yerine kim gelirse gelsin.’ İktidara yürüyormuş da ben engel oluyormuşum. Öyle bir iddiası yok ki.

Kürt vatandaşlara teşekkür etmedi: CHP yerel seçimlerde başarısız mıydı İnce? Hayır çok başarılıydı. Bize Kürt vatandaşlarımız, HDP’liler kazandırdı. Ama Kılıçdaroğlu, açıktan teşekkür edemedi. Ben yürekten teşekkür ediyorum. ‘Elimize taş basıyoruz, onun için oy veriyoruz’ diyen Kürtleri yok sayamazsınız.

Söylenenler doğru değil: Bu su şişesi Cumhur İttifakı bu da Millet İttifakı. Ben buradan buraya mı geçiyorum? Hayır. Millet İttifakı içindeysem bu da ayrı bir umut olsun. Bölmek demek buradan buraya taşımak demektir. 50 artı 1 sisteminde bölme olmaz. Futbolun kurallarıyla basketbol oynamak gibi olur. Söylenen sözler doğru değil.

Erdoğan'ın yerinde olsam desteklemem: 'Sizi saray mı destekliyor.' İnce 8 puan fazla aldı. Erdoğan, AKP ve MHP oylarından daha az aldı. O oylar bana geldi. Ben AKP ve MHP’den oy alma ihtimali olan biriyim. Sarayın beni desteklemesi mantıklı değildir. Ben Erdoğan’ın yerinde olsam İnce’yi desteklemem. Oy alma ihtimalim çok daha fazla ve geçmişte de aldım.

Yandaş medya gözlerimi yaşarttı: Yandaş medyaya gelince bana olan yakınlığınız gözlerimi yaşartıyor. Ne kadar çok seviyorsunuz. Memeleket Hareketi’ni başlattığımda ekranlarınızı bana kapatacağınızı biliyorum ama Memleket Harekatı medyayı da özgürleştirecektir.

Partide ilkeler çiğneniyor: Kurultayda İnce’ye saygısızlık yapıldı o yüzden parti kuruyor’ Arkadaşlar biz çocuk muyuz? En az kırıldığımdır. Delegelerin arasında oturmak benim için gururdur. Partide ilkeler çiğneniyor ben buna üzülüyorum.

İkinci açıklamam Cumhuriyet Bayramı öncesi:Biz 4 Eylül’de güneşe çıkacağız. İkinci büyük açıklamamı da Cumhuriyet Bayramı öncesinde yapacağım.

İnce'nin açıklamasının ardından soru almadı.

HABER VE KAYNAK: ANKA

https://ankahaber.net/haber/detay/ince__1000_gunde_memleket_hareketini_baslatti_bizim_baslattigimiz_parti_ici_hareket_degildir_13651


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP Lideri Bahçeli, Toper'e BJK plakalı klasik arabasını hediye ettiÖnceki Haber

MHP Lideri Bahçeli, Toper'e BJK plakalı...

Albayrak’ın açıklamalarına Yeşilçam filmleri benzetmesi: Ağam bizimle eğlenirrrr…Sonraki Haber

Albayrak’ın açıklamalarına Yeşilçam film...

Başka haber bulunmuyor!