İşte FET֒nün Büyükşehir Belediyesi ayağı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İşte FET֒nün Büyükşehir Belediyesi ayağı
15 Temmuz kanlı darbe kalkışması sonrasında başlayan soruşturmalar kapsamında örgütle yakın ilişki içinde olan isimlerin Adana Büyükşehir Belediyesi bağlantıları da birer birer ortaya çıkmaya başladı.

DARBE KALKIŞMASI ÖNCESİ MANGAL PARTİSİ …

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ailesinin darbe kalkışması sonucu görevden alınan Mersin İl Jandarma Alay Komutanlığı Harekat Eğitim Şube Komutanı Yarbay Bahadır Kazım Ersoy ile ilişkileri de merak konusu oldu. Darbe girişimi öncesinde Yarbay Ersoy ile Sözlü ailesinin mangal partisinde buluştuğu ortaya çıktı.

FETÖCÜ BAĞLANTILARI ŞÜPHELERİ BÜYÜTTÜ

FETÖ terör örgütüne finans desteği sağlamaktan tutuklu Erkan Karaaslan’a iş veren Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bazı  FETÖcülerle yeni bağlantıları şüpheleri büyüttü. Sözlü ve ailesinin FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınıp  adli kontrol şartıyla serbast kalan  Kadir Somer ile ilişkileri de mercek altına alınıyor.

İLİŞKİLER AĞI BUNUNLA DA SINIRLI DEĞİL…

2014 yerel seçimleri öncesinde Sözlü’nün anonsçuluğunu yapan, seçim sonrasında ise kentteki Ramazan etkinlikleri boyunca sahneye çıkan yerel sanatçı Kadir Somer  ile sık sık görüntü veren Sözlü ailesinin ilişkiler ağı bununla da sınırlı değil. Bir başka iddia ise Kadir Somer’in Büyükşehir Başkanı Sözlü ile Mersin Büyükşehir arasında köprü olduğu…

FETÖ TUTUKLUSU EMNİYETÇİNİN DOSTU MU?

Kadir Somer ile birlikte Tarsus ilçe emniyet müdürü iken FETÖ soruşturması geçirip emekliye ayrıldıktan sonra Mersin Büyükşehir zabıta daire başkanlığına getirilen ve şu an tutuklu olan Sadettin Yaşar Aksoy’un da çok yakın dost oldukları da iddialar arasında.

FETÖCÜNÜN NİKAH ŞAHİDİ SÖZLÜ VE ÇAY!

Adana’daki Ramazan etkinliklerinde sürekli yer alan Kadir Somer’in nikah şahitliğini ise FETÖ tututklusu Pozantı Belediyesi eski Başkanı Mustafa Çay ile Hüseyin Sözlü ile darbeci yarbayın birlikte yapması dikkat çeken başka  ayrıntı. Hüseyin Sözlü, FETÖcü Somer ile  kınasında, nişanında ve düğününde de aynı  fotoğraf karesinde yer alıyor.  Hüseyin Sözlü’nün kardeşi Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü’nün darbe girişiminden kısa süre önce halay Kadir Somer ile hayal çekerken poz vermeleri de dikkat çeken bir ayrıntı.

DARBECİ YARBAY FAHRİ DURUKAN’IN DA KİRVESİ

Görevden alınan Yarbay Kazım Ersoy’un, aynı zamanda Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Fahri Durukan’ın oğluna kirve olduğu da öğrenildi. 15 Temmuz darbe kalkışmasından yaklaşık bir hafta önce yani 8 Temmuz’da mangal partisinde buluşan isimler ise son derece dikkat çekici.

DARBE ÖNCESİ MANGAL PARTİSİ PAYLAŞIMI…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kardeşleri Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü ve Adem Sözlü ile Hikmet Avşar ve Zabıa Daire Başkanı Fahri Durukan ile Sözlü ailesinin akrabası olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Hikmet Avşar ile Kadir Somer mangal partisinde darbeci yarbayla biraraya geldiler. Çamlıyayla’daki mangal partisindeki bu buluşmalarını sosyal medyadan da paylaştılar.

SÖZLÜ VE AİLESİNİN DOKUNULMAZLIĞI MI VAR?

Tüm Ramazan etkinlikleri boyunca Adana ve Mersin Büyükşehir Belediyelerinde iş yapan Kadir Somer’in nikah şahidi Mustafa Çay tutuklu. Kadir Somer’in yakın dostu eski Tarsus ilçe emniyet Müdürü Saadettin Yaşar Aksoy tutuklu. Kadir Somer adli kontrol şartıyla serbest. Yarbay Ersoy ise görevden alındı ve şu an tutuklu. Bu isimlere yakınlığı bilinen Sözlü ve ailesine ise dokunulmuyor.

BU SORULARA CEVAP ARANIYOR

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yurtdışına çıkış yasağı getirildiğinde balkon konuşması öncesinde anansçuluk yapan yerel sanatçı ve FETÖ zanlısı Kadir Somer’e belediyeden ne kadar para aktarıldı?

-Görevden alınan Yarbay Kazım Ersoy ile darbe girişimi öncesinde Sözlü ailesinin mensupları ve Zabıta Daire Başkanı Fahri Durukan, Çamlıyayla’daki mangal partisinde ne görüştü?

 -FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınan Yarbay Ersoy ile Fahri Durukan’ın kirve olacak kadar yakınlaşmasının gerçek nedeni ne?

  -Kadir Somer ile Hüseyin Sözlü ve ailesi arasındaki ilişki ağı içinde tutuklu  emniyetçi Sadettin Yaşar Aksoy, görevden alınan Yarbay Bahadır Kazım Ersoy, FETÖ tutuklusu Mustafa Çay, Zabıta Daire Başkanı Fahri Durukan ile Sözlü’nün kardeşleri Adem ve Sedat’ın arasında bağı kim kurdu?

-FETÖ finansörü Erkan Karaarslan’a verilen işler,  yine FETÖ üniversitesi mütevelli heyetindeki ismin arazisindeki imar kıyağı, FETÖ soruşturmalarında görevden alınan Mersin İl Jandarma Alay Komutanlığı Harekat Eğitim Şube Komutanı Yarbay Bahadır Kazım Ersoy ve adli kontrolle serbest bırakılan Kadir Somer ile Sözlü ailesinin yakın ilişkilerinin tamamı bir tesadüften mi ibaret?

Kaynak: (EGM) - EGEMEN ÖZEL

LİNKİ: http://www.egemengzt.com/haber-12047-iste_feto’nun_‘buyuksehir_belediyesi_ayagi___.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FETÖ operasyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne sıçradıÖnceki Haber

FETÖ operasyonu Mersin Büyükşehir Beledi...

GAZETECİNİN BASIN DAİRE BAŞKANI İSYANISonraki Haber

GAZETECİNİN BASIN DAİRE BAŞKANI İSYANI

Başka haber bulunmuyor!