Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti, görevden alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti, görevden alındı
Teknofest Uzay, Havacılık ve Teknoloji festivali öncesinde, kurucusu olduğu roket üretimi yapan şirkete sponsorluk için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü 4. sınıf öğrencisi Mehmet Aykin, AKP Bursa İl Gençlik Kolları yöneticiliği görevinden alındı. Görevden alınan Aykin, AKP üyeliğinden istifa etti.

HALİL ATAŞ

Teknofest Festivali öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden üniversite öğrencisi Mehmet Aykin, AKP Bursa İl Gençlik Kolları yöneticiliği görevinden alındı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN DESTEK İSTEDİLER

Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Mehmet Aykin, mühendislik bölümünde okuyan 10 arkadaşı ile birlikte roket üreterek, SK Havacılık adlı şirketi kurdular.

Ağustos ayında yapılacak olan Teknofest Uzay, Havacılık ve Teknoloji festivali öncesinde, şirketin tanıtımını yapabilmek için sponsorluk arayışına giren Aykin ve diğer yöneticiler, 15 Mart’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Şirket hakkında bilgi veren genç mühendisler, Kılıçdaroğlu’ndan destek istedi.

ZİYARET SONRASI GÖREVDEN ALINDI

Görüşme sonrasında Kılıçdaroğlu ile toplu hâlde çekilen fotoğrafı sosyal medyan paylaşan Aykin, AKP Bursa İl Gençlik Kolları Yöneticiliği görevinden alındı. Görevden alınan Aykin, AKP üyeliğinden istifa etti.

“‘TEKNOFEST GENÇLİĞİ’ DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE SAYGI İSTER OLMADI ÜLKEDEN KAÇAR GİDER”

Aykin’in SÖZCÜ’de yer alan haberi üzerine sosyal medyadan açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, “Teknofest’e hazırlanan üniversite öğrencileri geçtiğimiz mart ayında TBMM’de ziyaretime gelmelerinin ardından Genel Başkanımızı da ziyaret ederek 2022 Teknofest’e davet ettiler. Amaçları siyasetin her kesiminin çalışmalarına destek olması ve bu kültürün oluşmasını sağlamaktı. Yaşanan bu olay, baskının ve zorlamanın olduğu bir yerde bilimsel gelişmelerin ve teknolojik buluşların önünün kesilmesinin çok somut bir örneği oldu. ‘Teknofest gençliği’ aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı isterler, olmadığı yerden, ülkeden kaçarlar” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SÖZCÜ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sarıgül’den Eskişehir H Tipi Cezaevi önünde genel af çağrısıÖnceki Haber

Sarıgül’den Eskişehir H Tipi Cezaevi önü...

Basın Kartı Yönetmeliği'nin yürütmenin durdurulması kararı kaldırıldıSonraki Haber

Basın Kartı Yönetmeliği'nin yürütmenin d...

Başka haber bulunmuyor!