Mahkeme SAHTE hesaba ikinci kez dur dedi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mahkeme SAHTE hesaba ikinci kez dur dedi!
Tweetırda kurulan bir sahte hesap olan OSMANLI TORUNU isimli hesaba mahkeme ikinci kez dur dedi.

Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesinin FETÖ/PDY kapsamında 2016 senesi Ağustos ayında yapılan soruşturmasından sonra alelacele açılan ve organize suç örgütü gibi çalışan sahte hesap önüne gelene çamur atıyordu, kara leke vuruyordu.  Bu sahte hesap ilk kurulduğunda URL uzantısı  https://twitter.com/webturk1453  idi.  https://twitter.com/webturk1453   URL uzantılı hesap hakkında şu ana kadar 43 suç duyurusu yapıldı ve savcılığa bildirildi. Savcılık bu kullanıcıyı ararken, bu kullanıcının yalan, düzmece yazdığı iddialarını kullananlar hakkında da gereken işlemi başlattı. Diğer taraftan Bu hesabın durdurulması hakkında mahkemeye müracaat edenler oldu.  Mersin’li Gazeteci aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu önderi olan Mustafa Göktaş ilgili hesap hakkında mahkemeye başvurdu. Mahkeme ise jet hızı ile bu sahte hesaba erişimin engellenmesi kararını verdi. Karar ilgili resmi birimlere bildirilirken bu arada Twetır yetkililerine de bildirildi. Öte yandan bu sahte hesabı açan, kullanan ve bu sahte hesapta yer alan bilgileri gerçekmiş gibi değerlendirip kamuoyu ile paylaşanlar hakkında da ayrıca suç duyurusu yapıldı. İşte bu sahte hesap ile ilgili ilk mahkeme kararı ve ilgili tebligat. (Aşağıda resim 1 - 2)

Derken bu sahte hesabı kullanan, bundan medet umanlar ve organize suç örgütü gibi çalışarak, herkese çamur atan, ahlaksız ve fütursuzca yayın yapan, yaptığı yayınlarda ise sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi FETÖ dosyasında yargılananları aklama çabası içinde olan, bu hususta yazı yazan gazetecileri karalayan kumpasçı ilan eden, hâkim ve savcılara çamur atan, kolluk kuvvetine iftira atan tutum sergilemekteler.

Bu arada bu sahte hesap hakkında kesinleşen kapatma kararını uygulamayan Tıvetter yetkilileride mahkemeye ayrıca verildi. Derken kullanıcıları olan organize suç örgütü durumundaki kişiler bu sahte hesabı kapattılar. Ve yeni bir logo ile URL uzantısı ile açtılar. Bu sefer uzantı adı İfşa1453 oldu. Adı yine OSMANLI TORUNU ama URL bilgisi farklı… O URL şu: https://twitter.com/ifsa1453  OCAK 2017 ayından beri bu uzantı ile yine aynı merkezden organize olmuş çıkar amaçlı çete tarafından aynı amaçla kullanılmaya başlandı. Aynı hakaretler, iftiralar, yalan ve düzmece belge bilgiler bu sahte hesaptan yayınlanmaya başlandı. İçerik de ise yine MHP li belediye olan Mersin Büyükşehir Belediyesinin FETÖ dosyası ağırlıklı ve orada yargılananları aklama gayreti içinde yayınlar var.

Hakkında yalan, düzmece beyanlar ile yazılar yazılan Gazeteci Mustafa Göktaş yeniden mahkemeye başvurdu. Ve bu kez ikinci defa bu sahte hesaba ERİŞİM ENGELİ KARARI ALDI. Mersin 1 Sulh Ceza Mahkemesi 9.6.2017 gün 2017/2400 D.İş numaralı MAHKEME KARARI İLE https://twitter.com/ifsa1453   UZANTILI OSMANLI TORUNU İSİMLİ SAHTE HESABA, İNSANLARIN KİŞİLİK HAKLARI İLE OYNADIĞI, YALAN VE DÜZMECE YAYINLAR YAPTIĞI GEREKÇESİ İLE ERİŞİM ENGELLENDİ. Mahkeme kararı ilgililere tebliğ edildi. Tivıttır belki kararı uygulamayacak. Ama bu hesabın sahte olduğu ikinci kez mahkeme kararı ile tespit edilmiş oldu. Sahte hesabı kullananlar bu işten medet umanlar çıkar amaçlı organize suç örgütü gibi çalışan herkese çamur atanlar hakkında bir kez daha bu erişim engeli mahkeme kararı ile beraber tekraren suç duyurusu yapıldı. Mahkeme iki kez erişim engeli kararı verirken, bir kez kapatma kararı verdi. Bakalım şimdi ne olacak?

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNÜN KULLANDIĞI SAHTE HESABIN İLK GÖRÜNTÜSÜ

 

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNÜN KULLANDIĞI SAHTE HESABIN SONRAKİ (DEĞİŞTİRİLEN) YENİ GÖRÜNTÜSÜ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FETÖ’den yargılanan 4 kişi iftarda buluştularÖnceki Haber

FETÖ’den yargılanan 4 kişi iftarda buluş...

Düzmece ve Organize Haberlere Mahkeme Bu Kez de Dur DediSonraki Haber

Düzmece ve Organize Haberlere Mahkeme Bu...

Başka haber bulunmuyor!