MEB HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ MERSİN'DEYDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MEB HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ MERSİN'DEYDİ
MEB HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ MERSİN'DEYDİBİRÇOK ZİYERET VE ETKİNLİĞE KATILDI. İŞTE O ÇALIŞMALARDAN KESİTLER...

Bugün MERSİN DE  bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK, Toroslar Halk Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Atölye ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceleyen BÜYÜK, salgın süreci boyunca Bakanlığa bağlı hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü kurumlarında, tamamen yerli imkânlarla maske, siperlik ve dezenfektan üretimine dayalı çalışmaların yoğun bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Millî Eğitim Bakanlığının, bu süreçte, hem vatandaşların hem de kurumların ihtiyaç duyduğu maske, dezenfektan, siperlik gibi malzemelerin üretimi hususunda üzerine düşeni yaptığını söyledi. Bu süreçte öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimizin gönüllülük esasıyla fedakârca görev aldıklarını belirterek ülkemizin bu konuda başka hiçbir ülkenin desteğine ihtiyaç duymadığını, hatta bu çalışmalar sayesinde başka ülkelere yardım elini de uzattığını ifade etti.  Bundan dolayı kendileriyle gurur duyduğunu belirtti. Halk eğitim merkezlerinde kursiyerlerle bir süre sohbet eden Genel Müdür tüm vatandaşları halk eğitim merkezlerindeki kurslara davet ederek, kurum çalışanlarına tek tek teşekkür etti.

MERSİN OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ'NE ZİYARET

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK Mersin Olgunlaşma Enstitüsün'de incelemelerde bulundu. Kurum hakkında bilgi alan Genel Müdür çalışmaları hakkında bilgi alarak, atölyeleri ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceledi. Kurum personeli ve usta öğreticilerle geçekleştirdiği kısa toplantı sırasında, tüm dünyanın maske konusunda sıkıntı yaşadığı salgın sürecinde, gönüllülük esasıyla maske üretimi yaparak büyük bir hizmete imza atan usta öğreticilere fedakârlıklarından dolayı teşekkür etti.

YUSUF BÜYÜK BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK, İlk olarak Mersin Valiliğini ziyaret etti. BÜYÜK, bu ziyaretinin ardından Suphi Öner Öğretmenevinde Birim Amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Genel Müdür; "Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinin, Covid-19 salgını sürecinde gönüllü öğretmen ve usta öğreticileriyle birlikte maske üretimi hususunda önemli bir sorumluluk üstlendiğini, bu suretle ilgili kurumların gerek sağlık çalışanlarına gerekse eğitim camiasına önemli katkılar sunduğunu ifade etti".

Önümüzdeki günlerde, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hayat boyu öğrenme programlarına yönelik nitelik ve erişimin artırılmaya devam edeceğini belirten Genel Müdür Yusuf BÜYÜK, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesindeki hizmetlerin milletimize doğrudan ulaştığını, Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda, halk eğitim merkezleri aracılığıyla açtıkları kurslarda, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını da sözlerine ekleyerek, tüm müdürlerimize başarı ve kolaylıklar diledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahşap Duraklar Yerleştirmeye Devam EdiyorÖnceki Haber

Ahşap Duraklar Yerleştirmeye Devam Ediyo...

AYNI MÜCADELEYİ GENEL KURUL’DA SÜRDÜRECEĞİZSonraki Haber

AYNI MÜCADELEYİ GENEL KURUL’DA SÜRDÜRECE...

Başka haber bulunmuyor!