Mersin Büyükşehir Belediye FETÖ Dosyasında bir gariplikler!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin Büyükşehir Belediye FETÖ Dosyasında bir gariplikler!
Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesine yönelik 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki dosyaya yansıyan gariplikler devam ediyor.

Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesine yönelik FETÖ/PDY kapsamındaki soruşturma sonrası yapılan 2.8.2016 günlü gözaltılar ve sonrasında tutuklamalar ardından Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan 2016/22 nolu dosyadaki gariplikler dikkat çekiyor.  

Bu dosya kapsamında ilk soruşturma başladığında gözaltına alınmalar yaşanırken durumu basından öğrenen Haldun Haşmet Aysan ve Şaban Demirtaş isimli kişiler Aydın ilinden gelip Mersin’de devletimize bir faydamız olsun diyerek verdikleri bilgi ve belgeler soruşturmaya ışık tuttuğu ortaya çıktı.  

Her iki isimden de ilgili birimler BİLGİ ALMA TUTANAĞI yaparak bilgilerine başvurup ellerindeki belge ve bilgiyi alarak savcıya ilettikleri ortaya çıktı.

Bu bilgi alma tutanakları ve eklerinde yetkililere teslim edilen belgeler savcılığa teslim edildiği ancak bu bilgi ve belgelerin ışığında sunulan 20 sayfalık Haldun Haşmet Aysan imzalı dilekçe ve yüzlerce ekinin içeriklerinin başta MASAK olmak üzere KOM tarafından çok ciddi ve titiz bir şekilde araştırılmadığı, bu hususların mahkemeye özenle aktarılmadığı ortaya çıktı… Acaba neden? 

Bu denli ciddi iddia ve bilgilerin Aysan ile Demirtaş’ın beyanlarındaki para trafiğinin ve ismi geçenler arasındaki ilişki ve para trafiklerinin, banka hesaplarının, şirket hesaplarının, MASAK, KOM tarafından neden didik didik edilmediği akılları kurcalarken, mahkemenin bu hususları MASAK tarafından detayları ile araştırılmasını isteyip istemeyeceği de bilinmiyor.

Diğer taraftan, Danışman Erkan Karaaslan ile Destek hizmetleri daire başkanlığı döneminde tüm ihaleleri gerçekleştiren ardından mali işler daire başkanı yapılan sonrasında hakkında tutuklama gerçekleşen Tevfik Dinçer’in,  hakkında ortaya konulan bilgi ve anlatımların masak ve kom tarafından titizlikle araştırılmasının önemine vurgu yapanlar, Tevfik Dinçer’e bir iç genelge ile süper yetkiler verildiği bu yetkiyi ise Başkan Vekili Mehmet Özgür Sanal’ın imzalayarak yürürlüğe geçirdiği ortaya çıktı…  

Verilen yetkiye göre belediyeye ait tüm birimlerin ihalelerini tek elden destek hizmetleri gerçekleştiriyor ve bu hususta Tutuklu Tevfik Dinçer yetkilendiriliyor. Yetkiyi ise Mehmet Özgür Sanal başkanın yokluğunda başkana vekâlet ederken veriyor.    

Belediyenin tüm birimlerinin önemli İhalelerinin tamamı yapıldıktan sonra bu 4 sayfalık iç genelgenin iptal edildiği normal düzene geçildiği, Tevfik Dinçer’in ihaleler bittiğinden bu sefer mali hizmetler daire başkanlığına getirildiği dikkat çekiyor. Yani aynı adam önce ihaleyi yapıyor ardından bu ihalelerde yapılan işlerin parasını ödemek üzere mali hizmetlerin başına getiriliyor.  

Dosyadaki bir önemli ayrıntı ise Levent Ercan Gelegen bilgi alma tutanağı. Bu isim Kamuoyunda ZİRVE yayınevi dosyasında adı geçen bir isim. Bu kişide bu dosyada yapılan Gözaltılardan sonra ortaya çıkıyor ve durumu basından öğrendim geldim diyerek yetkililere bilgi ve belge veriyor. 26.8.2016 günü saat 15.40 da başlayan 16.20 de biten 4 sayfalık TEM’de tutanak karşılığı bilgi ve belge veren Gelegen’in iddiaları ve dikkat çektiği hususlar önemli bulunuyor. Ancak bu iddialarında detayları ile araştırılmadığı, Gelegen’in verdiği bilgi tutanağı ve eklerinde sunduğu evrakların dosyaya öylece yerleştirildiği görülüyor. 19.12.2016 günü 08.49 da 2959 KB olan hazırlık dosyası gelen evrak başlıklı taraması yapılan 26 sayfalık içeriğin içine konmuş. Ancak Gelegen’in iddia, sunduğu deliller ne soruşturulmuş, ne araştırılmış, nede dosya ile bir bağ kurulması yapılmamış, iddianame de yerini almamış…

Haber: Sonses tv

Kaynak: http://sonses.tv/haber/1927/belediye-feto-dosyasinda-bi-gariplikler.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin Büyükşehir Belediyesi Fetö'nün üyeleri Varan-1Önceki Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fetö'nün ü...

BURHANETTİN KOCAMAZ KAMUOYUNU YANILTIYOR!Sonraki Haber

BURHANETTİN KOCAMAZ KAMUOYUNU YANILTIYOR...

Başka haber bulunmuyor!