MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜMÜZE SESLENDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜMÜZE SESLENDİ
ARAŞTIRMACI GAZETECİ YAZAR- CUMHURBAŞKANLIĞI SÜREKLİ BASIN KARTI SAHİBİ, ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER) GENEL BAŞKANI MUSTAFA GÖKTAŞ MERSİN'İN SAYGIDEĞER EMNİYET İL MÜDÜRÜNE SESLENDİ:

MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜMÜZE

Değerli Müdürüm,

Kentimize geldiğinizden bu yana önemli işlere imza attınız, Sayenizde YOLSUZLUK- HIRSIZLIK- AHLAKSIZLIK darbe üstüne darbe yedi. Ayrıca liyakate uygun çalışmalarınız dikkat çekti. Öncelikle size şahsınız önderliğindeki teşkilatınızın ARI ve NAMUSU İLE çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Birkaç konuyu Mersin halkı adına size aktarmak istiyorum.

SAHİL VALİLİK YANI, ANADOL HAYAT BİNASI ÖNÜ, MERSİN OTELİ ÖNÜ, YAŞAT İŞ HANI ÖNÜNDE çok sayıda hatalı park yapılıyor, ayrıca otobüs durakları Sivil araç parklarıyla işgal ediliyor. Otobüs bekleyen vatandaş, otobüs şoförleri çok mağdur oluyor. Lütfen buralara özel birer trafik polisi ihdas ediniz. Mesai saatinde hep orada olsunlar, millet oraya park etmemeye alışana kadar böyle bir ay eksiksiz hizmet sunsunlar.

MERSİN GENELİ, özellikle yukarıda belirttiği adresler, ayrıca kent merkezindeki tüm yaya geçitleri kontrolsüz. Kimse yaya geçidinde durmuyor, yayaya saygı yok, geçmesi için fırsat veren yok. Yasa nizam dinlemeyen sürücüler için bu yaya geçitlerinde sıkı bir denetim yapılsın.

MAHALLE VE ÇARŞI BEKÇİLERİ meselesi önemli... Bekçi alımları neden yapıldı? Bir dönem kaldırılmıştı, gerek görüldü ki yeniden hayata geçti. Gerçekten çok önemli... Mahallelerde BEKÇİLERİN geceleri ring halinde olması gerekmez mi? O kadar Bekçi alındı. Neden mahallelerde geceleri saat aralıkları içinde devriye yapmıyorlar? Lütfen bu gece bekçilerini harekete geçiriniz.

MEZİTLİ MASAL PARK olarak bilinen yerde gündüz belediye temizlik işçisi var. Ancak gece kimse kalmıyor. Çok şikâyet alıyoruz. Orada geceleri alkol alan, madde bağımlısı kişiler cırıt atıyor, fuhuş kol geziyor. Bölge halkı durumdan çok rahatsız.. Bekçi kardeşlerimiz burada geceleri çok sıkı denetim yapsınlar.

TOPLU TAŞIMA YAPAN DOLMUŞ- MİNİBÜS- HALK OTOBÜSÜ meselesi de çok çok önemli. Hijyen değiller. Oturaklar kırık dökük. Klimalar çalıştırılmıyor. Durak harici indir bindir yüzünden trafik allak bullak oluyor. Sürücülerin kulağında kulaklık, sürekli telefondalar ve arkadaki araçla temas halindeler. Önde çevirme var, uygulama var dikkat diye birbirlerini uyarıyorlar ama kaliteli hizmet sunan yok. Tuhaf müzikler çalıyorlar, araçta sigara içiyorlar, yolcuya kaba davranıyorlar. Sivil ekipleriniz bunları sık sık denetlesin. Kural dışı hareket yapanlara gereken yapılsın.

MEZİTLİ YENİ MAHALLE Bahar Caddesi masal parkla buluşan kavşağında ışık yok, levha yok. Hız kesici yok. Geceleri burada aşırı sürat yapıyorlar. Sürekli kaza oluyor. En azından bu kavşağa girmeden 25- 30 metre öncesinden yola (4 geçiş noktası kavşak) ilgililer ile temasa geçilip HIZ KESİCİ RAMPALAR yapılırsa, bu kazalar olmaz.

Akdeniz ilçesi HASTANE CADDESİ ve ona bağlı yan sokaklar ve ara caddelerde çift taraflı park yapılıyor. Orada trafik allak bullak oluyor. Burada denetimin arttırılması gerekir.

KENT MERKEZİNDEKİ 4 büyük ilçede (AKDENİZ- YENİŞEHİR- MEZİTLİ- TOROSLAR) kaldırımlar esnaf ve seyyar satıcılar tarafından işgal altında. Kaldırıma masa sandalye koyan mı dersiniz, kendine aitmiş gibi kullanan mı dersiniz, park yapan mı dersiniz, çevirip iş yerine katan mı dersiniz, almış başını gidiyor. Belediyeler seyrediyor. Burası yaya yolu. Bu işgallerin kaldırılması için öncülük yaparsanız seviniriz.

BAYRAK ASILMASI VE KULLANILMASI yönünden de esnaf ve kurum kuruluşları uyarmak lazım. O bizim şerefimiz. Elbette assınlar. Ama rengi solmuş, yırtık pırtık bayrak asılmaz, asılmış ise indirilip yenisinin asılması gerek. Özellikle bu asılı bayrakların mutlaka bir denetimini, kontrolünü sağlarsanız mutlu oluruz.

OKUL ÖNLERİNDE çalışma yapan ekiplerinize özellikle sivil ekip takviyeleri yaparsanız ve çağ çocuklarımızı kötü niyetli kişilerin tuzaklarından kurtarmış olursunuz.

KENT MERKEZİNDE Dilenci kılığında gayrimeşru tipler çoğunlukta. Kaldırım, sokak aralarında, halkın çoğunluk olduğu yerlerde duygu sömürüsü yaptıkları gibi,  yasa dışı işlerinde içindeler. Sıkı denetim yaptırırsanız mutlu oluruz.

SAHİL DOLGU ALANI dâhil tüm kent merkezindeki sahil bandında motorize ekipler ring halinde olurlarsa, gayri ahlaki ve gayri kanuni iş yapmaya kalkanlarda kaybolurlar. Oralarda dinlenen vatandaşlarımız da huzur bulurlar.

Değerli müdürüm,

Şimdilik Mersin halkı adına ileteceklerim bunlar. ALLAH TIRNAĞINIZA TAŞ DEĞİRMESİN. Çalışmalarınız ve adaletli tutumunuzdan herkes memnun.

Saygı ve sevgilerimle.

MUSTAFA GÖKTAŞ

ARAŞTIRMACI GAZETECİ YAZAR- CUMHURBAŞKANLIĞI SÜREKLİ BASIN KARTI SAHİBİ

ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER) GENEL BAŞKANI

0.532.282 29 91


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKDENİZ’DE İŞLER HALEN DARABA, NASİHATLER MARABA..Önceki Haber

AKDENİZ’DE İŞLER HALEN DARABA, NASİHATLE...

CUMHURİYETİN 100. YILINDA GENEL AF ÇIKMALISonraki Haber

CUMHURİYETİN 100. YILINDA GENEL AF ÇIKMA...

Başka haber bulunmuyor!