MERSİN ZMO ORMAN KATLİAMI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MERSİN ZMO ORMAN KATLİAMI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI
MERSİN ZMO ORMAN KATLİAMI İÇİN AÇIKLAMA YAPTIİŞTE O YAZILI BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ:

BASIN BÜLTENİ

•    21 Aralık 2019’ da Mezitli ilçemiz, Eski Mezitli mahallesinde yaşanan 72 dekarlık orman katliamının faili maalesef serbest bırakılmıştır. Bir gecede 1500 ağacın birden kesilmesi bir kişinin yapacağı bir iş değildir. Biz işin arkasında bulunan organize güçlere ulaşılmasını beklerken, şahsın serbest bırakılması bizleri derinden üzmüştür.

•    Ormanlarımıza zarar veren, doğa katliamcılarının affedilmesi toplum vicdanında kapanmaz yaralar açar. İşlenen suç, organize bir suçtur. Rant uğruna birtakım kendini bilmezlerin doğamızı tahrip etmeleri en kaba tabirle vatan hainliğidir. 

•    Biz Ziraat Mühendislerinin görevi, tüm insanlığa sağlıklı temiz ürünler yetiştirmek ve gelecek nesiller için temiz bir doğayı koruyup teslim etmektir. Ağaçlar başta insan olmak üzere, tüm canlıların yaşamında sağlık açısından çok önemli bir yere sahiptirler. Biz yargımızdan “yapanların yanına kar kalmaz, işte budur, şimdi oldu” dedirtecek kararlar beklerken, falin serbest bırakılması tüm camiamızı derinden üzmüştür. İlimizin ve ülkemizin kanayan yarası olan ormandan yer açıp kişisel rant kazanma çabalarının cezasız kalması yeni olaylar için cesaret verici olacaktır. Bugün 72 dekarlık ağaç kesen kişi veya kişiler yarın belki 72 insanı katledebilir. Çünkü ağaçlar da canlıdır, üstelik faydalı canlılardır.

•    Sayın yargı mensuplarından bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz. 72 dekar ormanı katleden o faili yakaladınız, sonra serbest bıraktınız. Dava devam ediyor ama bir an evvel, Mersin kamuoyunun vicdanını sızlatan bu kararı yeniden gözden geçirip, yüce adaletin uygulayıcıları olarak o faili azmettirenleri bularak gerekli cezaların verilmesini sağlayarak vicdanlarımızı rahatlatın. 
•    Aynı bölge daha önce bilinen kişiler tarafından, peyder pey yapılmış benzer katliamların yapıldığı da dile getirildi. Bunların cezasız kalması, diğer insanların iştahını kabartacaktır. Bunun için Mersin Milletvekillerini, Sayın Valimizi, Orman Bölge Müdürümüzü, tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Güzel İlimizin doğa varlıklarının korunması için bu davanın emsal olmasını talep ediyoruz. 
              ADALETE GÜVENİYORUZ !

•    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Necmi BİRİM


SUZAN ŞAHİN: ŞİMDİ HUBUBATA SIRA GELDİ!Önceki Haber

SUZAN ŞAHİN: ŞİMDİ HUBUBATA SIRA GELDİ!

OYA ERSOY'DAN: "Diriliş Neslinin Amentüsü Kitabının MEB tarafından okullarda dağıtılmasına ilişkin soru önergesi."Sonraki Haber

OYA ERSOY'DAN: "Diriliş Neslinin Amentüs...

Başka haber bulunmuyor!