ONUR AYI ETKNLİKLERİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ONUR AYI ETKNLİKLERİ
#dramaqueerpride 2020 başladıdramaqueerpride aynı zamanda “Saygı Duruşuna da Kalkmıycam” kitabı hakkında kitabın yazarı aktivist Gani-Meth ve kitabı derleyen Onur Çimen ile söyleşi gerçekleştirecek.

Ege Öztokat

İstanbul - BİA Haber Merkezi

Dramaqueer Sanat Kolektifi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği #dramaqueerpride etkinlikleri, Onur Haftasını çevrimiçi sanat etkinlikleriyle kutluyor. #dramaqueerpride 2020 video sergisi ve söyleşileri 28 Haziran’a kadar sürecek.

Kolektifin çevrimiçi etkinlikleri, korona nedeniyle yan yana gelmenin alternatif yollarını arayanları, zorlu süreçleri dayanışmanın gücüyle atlatmak isteyenleri davet ediyor. Programda video sergisi, kitap söyleşisi, film gösterimi yer alıyor.

“SELF NON-CONTROL” isimli video sergisi queer sanatçıları bir araya getiriyor. Sergi kapsamında sanatçı Hala Diva’nın montaj ve kolajlarından oluşan “MAMA VE SU” isimli sergisi, onur haftasına özel #QueerWall serisinin üçüncüsünde erişime açıldı.

Performans sanatçısı Enes K.’nın yer aldığı “Akışka’nın Yolu Uzun” videosu, yönetmen Efe Durmaz’ın (Efemine) “Gezegen L” video klibi, drag performans sanatçısı Lucis Destroya’nın, Demhat Bella Aksoy’un, Larissa’nın ve Nilgün Küçükbatman’ın performans videoları sergide izleyicileri bekliyor. Krutzog’un DJ performansı da sergiye eşlik ediyor.

Kitap ve Film Söyleşileri

#dramaqueerpride aynı zamanda “Saygı Duruşuna da Kalkmıycam” kitabı hakkında kitabın yazarı aktivist Gani-Meth ve kitabı derleyen Onur Çimen ile söyleşi gerçekleştirecek.

Program kapsamında yönetmen Fehmi Öztürk’ün uluslararası festivallerden ödül alan “Free Fun” filminin gösterimi yine Youtube ve internet sitesi üzerinden yapılacak. Film gösterimin ardından Öztürk ve filmin başrolünde oynayan drag queen Kika ile film üzerine söyleşi gerçekleşecek.

BİANET

http://bianet.org/bianet/toplumsal-cinsiyet/226306-dramaqueerpride-2020-basladi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Barış Yarkadaş: Tutuklu olan 6 arkadaşımız tarihi bir savunma yapmıştırÖnceki Haber

Barış Yarkadaş: Tutuklu olan 6 arkadaşım...

Turan, 2019’da yapılan 3. Tarım Şurasını meclis gündemine taşıdı.Sonraki Haber

Turan, 2019’da yapılan 3. Tarım Şurasını...

Başka haber bulunmuyor!