Oscar'lı yönetmen, 'Disclaimer' dizisiyle dönüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Oscar'lı yönetmen, 'Disclaimer' dizisiyle dönüyor
Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron imzalı 'Disclaimer' adlı mini dizi 11 Ekim'de Apple TV'de izleyicilerle buluşacak. Dizi bir gazetecinin hikayesine odaklancak.

Alejandro G. Iñárritu ve Guillermo del Toro ile birlikte Hollywood'a transfer olan Meksikalı yönetmenler kuşağından Oscar'lı sinemacı Alfonso Cuaron, yeni bir dizi ile televizyon dünyasına geri dönüyor.

Gravity' (Yerçekimi), The Children of Men (Son Umut), Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, yönetmene En İyi Yönetmen Oscar'ı da getiren Altın Aslan ödüllü 'Roma' gibi yapımlarla tanınan Alfonso Cuaron bu kez Apple için 'Disclaimer' adlı bir dizi çekti.

Başrollerini Cate Blanchett ve Kevin Kline'ın paylaştığı yedi bölümlük dizi, 11 Ekim'de izleyiciyle buluşacak.

BİR GAZETECİNİN HAYATINA ODAKLANACAK

Renée Knight'ın aynı adlı romanından uyarlanan dizi, Catherine Ravenscroft adlı bir gazeteciyi konu alıyor.

"Disclaimer"da ayrıca Catherine adlı gazetecinin avukat kocası rolünde komedyen/aktör Sacha Baron Cohen, Catherine'in oğlu rolünde Kodi Smit-McPhee (The Power of the Dog) ve Catherine'in çalışkan asistanı rolünde Hoyeon Jung (Squid Game) yer alıyor.

Catherine'in geçmişinin gizemiyle bağlantılı rollere sahip olan Lesley Manville (The Crown) ve Louis Partridge (Enola Holmes) ile birlikte deneyimli oyuncu Kevin Kline da kadroda yer alıyor.

Dizide Lesley Manville, Louis Partridge, Leila George ve Hoyeon gibi isimler yer alıyor. The Aviator ve Blue Jasmine ile iki Oscar kazanan Blanchett, son olarak Tar filmiyle Oscar'a aday gösterilmişti. (KÜLTÜR SANAT)


Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: 'Bir buçuk yıl sonra...'Önceki Haber

Özgür Özel'den 'erken seçim' mesajı: 'Bi...

Grammy ödüllü şarkıcı Seal İstanbul'da sahne alacakSonraki Haber

Grammy ödüllü şarkıcı Seal İstanbul'da s...

Başka haber bulunmuyor!