Oya Ersoy'dan Covid-19 vakalarında yaşanan artışa dair soru önergesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Oya Ersoy'dan Covid-19 vakalarında yaşanan artışa dair soru önergesi
İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, “normalleşme” sonrasında ülkemizde artan Covid-19 vakalarını Meclis gündemine taşıdı. Ersoy,Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması amacı ile verdiği soru önergesinde 1 Haziran tarihinden bugüne kadar vaka sayılarındaki artışın nedenini, salgın ile mücadelede iktidarın gerekli tedbirleri almadığı ve yurttaşların salgın karşısında kendi çözümlerini hayat geçirmesi olduğunu ifade etti.

1 Haziran’da vaka sayısı 827 iken, geçen bu “normalleşme” sürecinde vaka sayısında gözle görülür bir artış yaşanarak 1.178’ çıktı.

Ersoy, yapılan açıklamalarda tüm önlemlerin alındığı ve korona ile mücadelede yeni bir döneme girildiğinden bahsedilerek normalleşme takvimi açıklaması ile halka birtakım telkinlerde bulunulmuş ve günlük yaşamlarına devam etmeleri söylenmiştir. Ancak gelinen nokta şunu gösteriyor ki “normalleşme” vurgusu iktidar tarafından her yapıldığında vaka sayısı da artmaya devam etmiştir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocatwitter hesabından “mesafeyi koru, maskeni tak” derken Ayasofya’da binlerce kişi dip dibeydi! Sağlık Bakanı uyarı da bulunmadı mı?

Ersoy, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ülkemizde salgın nedeni ile birçok ilde Valilik tarafından kalabalık oluşturulmaması gerekçe gösterilerek etkinliklere izin verilmemesine rağmen 24 Temmuz tarihinde binlerce kalabalığın Ayasofya’da bulunması salgının yayılma riskini artıracağı konusunda herhangi bir uyarınız olmadı mı?” dedi.

Salgını kendi çıkarlarına göre yönetiyorlar! Ayasofya’da Covıd-19 yok! Baro başkanlarına, avukatlara, öğrencilere, işçilere ve kadınlara Covıd-19 var!

Ersoy, iktidar tarafından salgının da yine kendi amaçlarına göre kullanıldığını, daha çok değil bundan bir ay önce salgın bahane edilerek Baro başkanları Ankara’ya alınmadı,yasal hakları olan basın açıklaması yapmalarına engel olundu, bir gece Ankara girişinde alıkonuldular, yetmiyormuş gibi bir de polis tarafından darp edilerek yerlerde sürüklendiler. Şimdi soruyorum salgın kendi çıkarlarınıza gelince yok mu oluyor ya da bulaş riski azalıyor mu? dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İLHAN KESİCİ: Olan memlekete, herkese ve hepimize oluyor.Önceki Haber

İLHAN KESİCİ: Olan memlekete, herkese ve...

Uysal: Tek derdiniz, vatandaş beceriksizliğinizi, basiretsizliğinizi bilmesinSonraki Haber

Uysal: Tek derdiniz, vatandaş beceriksiz...

Başka haber bulunmuyor!