Peker: Birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğimiz nice sağlıklı bayramlara…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Peker: Birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğimiz nice sağlıklı bayramlara…
AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Peker, mesajında, tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Bayramların bir gönül kazanma seferberliği olduğunu vurgulayan AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, şunları kaydetti:

"Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. 

Bayramlar birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın en üst safhada yaşanmasına vesiledir. Millet olarak, gönül dünyamızı sonuna kadar açtığımız her bayram, bizi daha da yakınlaştırır. 

Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. 

Korona virüs salgınına karşı ülkemiz genelinde mücadele tüm alanlarda başarıyla sürdürülmektedir.

Bu zor günleri, devletimiz, hükümetimiz ve milletimizle birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza yürekten inanıyorum.

Millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberlik ruhunun, verdiğimiz mücadeledeki başarıyı nasıl etkilediğini hep birlikte gördük ve yaşadık.

Bu Kurban Bayramı'nı zorlu bir sürecin, pandemiye karşı milletçe verdiğimiz büyük bir mücadelenin ardından karşılıyoruz. 

Tüm dünyanın altında kaldığı illete karşı; örnek gösterilen bir devlet-millet dayanışması sergiledik. Ne mutlu ki; bu bayramda ibadetlerimizi, ziyaretlerimizi gerçekleştirebilecek; sevdiklerimizle bayramlaşmanın güzelliğini yaşayabileceğiz. Ancak emeklerimizi zayi etmemeli, malum olduğu üzere etkileri devam eden koronavirüs salgınına yönelik tedbirlerimizi almayı sürdürmeliyiz. Hijyen ve mesafe kurallarına; maske kullanımına dikkat etmeliyiz

Bu Kurban Bayramı inşallah daha nice bayramı sağlıkla ve sevdiklerimizle karşılayabileceğimiz, birbirimize sarılabileceğimiz güzel yarınların müjdecisidir. Hayırlı işlere, millet ve ülke olarak gücümüze güç katacağımız gelişmelere vesilesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin, milletimizin ve hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Kesilen Kurbanların makbul olmasını, yapılan ibadetlerin kabulünü temenni ediyorum. Allah, milletimizin ve devletimizin sırtını yere getirmesin, birlik, beraberlik ruhunu ve kudretini daim etsin"


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anamur'dan KKTC'yeÖnceki Haber

Anamur'dan KKTC'ye

Gürer: “Kadın konukevlerinde kadın sayısına yakın çocuk kalıyor”Sonraki Haber

Gürer: “Kadın konukevlerinde kadın sayı...

Başka haber bulunmuyor!