SAHİ, SİZ 21 YILDIR NE YAPTINIZ?...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAHİ, SİZ 21 YILDIR NE YAPTINIZ?...
JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI: 17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ YILDÖNÜMÜNDE SORUYORUZ; SAHİ, SİZ 21 YILDIR NE YAPTINIZ?...

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, 1999 Marmara Depremi`nin 21. yıldönümü nedeniyle bir belgesel filmçekimine başlamış bulunuyoruz.

Hazırlamakta olduğumuz bu belgesel filmle; geçmiştemeydana gelen depremlerin sağladığı veriler ışığında, depreme hazır şehirleryaratıp yaratmadığımız hususunu akademik çevreler, yasa koyucular, sivil toplumörgütleri ve meslek odalarının fikirleri ve deneyimleri aracılığı ile öneçıkarmayı, yaşanan depremlere ilişkin alınan / alınamayan dersleri göz önünesermeyi, tüm bunları anlatırken izleyicide «KORKU DEĞİL GERÇEK! ÖNLEMAL HAYATTA KAL!» mottosu ile farkındalığı oluşturmayı ve bu gerçekliktene yapılması gerektiğinin bilgisini vermeyi, tüm paydaşların yanı sıra her birbireyin depremle ilgili sorumluluk bilincini arttırmayı, depremin yol açtığıderin yaraları toplumsal farkındalık ile nasıl iyileştirebileceğimizi, atılanher küçük adımın, alınan her küçük önlemin ne kadar büyük bir fark yarattığınıgöstermeyi amaçlıyoruz.

Belgesel filmimizin, önümüzdeki aylarda gösterimegirmesini planlıyoruz.

Bu arada, aynı amaç doğrultusunda, 17 AğustosMarmara Depremi yıldönümünün yaklaşması nedeniyle, “45 Saniye SürenMarmara Depremi” anısına, “46. Saniye Deprem Spot Filmi”adı altında, kısa filmler hazırladık. ‘’Sahi Siz 21 Yıldır NeYaptınız?...’’ sorusuna cevap aradığımız  bu filmler bir çokkanalda, İBB Tv, metro, metrobüs ve vapurlarda yayınlanmaya başlandı.

Video çekimlerimizde gönüllü olarak destektebulunan değerli sanatçılarımıza ve yönetmenimize sonsuz teşekkürlerimizisunuyor, ekte paylaşmış olduğumuz bu spot filmleri, tüm meslektaşlarımızın veduyarlı yurttaşlarımızın kendi sosyal medya hesaplarında paylaşarak, Odamızıntoplumu bilgilendirme amaçlı bu çabasına destek vermesini rica ediyoruz.

Sahi Siz 21 Yıldır Ne Yaptınız?...

Saygılarımızla

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖZKAN'DAN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJIÖnceki Haber

ÖZKAN'DAN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

EROZAN: HANGİ DIŞ POLİTİKASonraki Haber

EROZAN: HANGİ DIŞ POLİTİKA

Başka haber bulunmuyor!