SANSASYONEL DERVİŞ MAHKÛM OLDU

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SANSASYONEL DERVİŞ MAHKÛM OLDU
Yalan, düzmece, kurgu, şantaj kokan haberleri ile kamuoyunda sürekli FARKLI algı yaratma peşinde olan, Mersin’deki tüm iş adamları ile siyasilere olur olmadık kulp takan, mersin merkezli sansasyonelhaber.net sitesinin kurucu ve sahibi DERVİŞ SÖNMEZ hakkında yaptığımız şikâyet sonuçlandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve ekibinin kılıcını sallayan ve onlar hakkında hangi gazeteci bir eleştiri yapar ise ona saldıran DERVİŞ SÖNMEZ, sitemiz hakkında da olur olmadık beyanlarla sözde haber yapmıştı. Sitemiz kurucusu ve sahibi Gazeteci Yazar Mustafa Göktaş’ın yaptığı şikayet ile açılan davada SANIK DERVİŞ SÖNMEZ ‘in “H.H.A’yı yedirdi içirdi emniyet müdürüne götürdü” içerikli Büyükşehir FETÖ dosyasında yargılananlar ile ilgili yalan yanlış haberine mahkeme ceza verdi.

Mersin 13.Asliye Ceza Mahkemesi 2017/810 esas, 2018/153 kararı ile SANIK DERVİŞ SÖNMEZ’E HAKERET suçundan ÖNCE 90 GÜN, ARDINDAN 75 GÜN ADLİ PARA CEZASI VEREREK BUNUDA 1.500.TL YE ÇEVİRDİ. Daha sonra HAGB veren mahkeme sanığa 5 yıl içinde bir daha suç işler ise bu dosyasının da işleme konacağını yüzüne karşı okuyarak ihtar etti.

Sanık Avukatı Alper Yeşilova tek sahifelik bir dilekçe ile kararı bir üst mahkeme olan Ağır Cezaya götürerek hakkında verilen karara itiraz etti.

Ancak bir üst mahkeme olan Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi 2018/813 nolu D.İş. kararı ile 16.7.2018 günü itirazı ret edip, yerel mahkemenin kararını yerinde buldu sanık sansasyonelhaber.net sahibi Derviş  Sönmez’i cezalandırdı.

Sanığın aldığı ceza ise 17.7.2018 günü Mersin 13. Asliye ceza mahkemesinin 2017/810 esas, 2018/153 karar numarası ile kesinleşerek yürürlüğe girdi.

Bu arada sanık Derviş Sönmez hakkında, yaptığı yalan yanlış haberler yüzünden Mersin’de çok sayıda şikâyet olduğu ve Adliye de çok sayıda dosyadan yargılandığı bildirildi.

Derviş Sönmez’in Aslen lokantacı olan bir takım internet sitelerinde yazılan yazan Harun Arslan ile paslaşarak bu yazıları yazdıkları, Mersin B.Şehir Belediyesinin maddi destek olduğu, Basın Daire Başkanı HAMİT KÜÇÜKNATUR'UN ve Belediye FETÖ dosyasında yargılananların bazıları ile onların avukatlarının bazılarının, kendilerine karşı olan herkese karşı maddi destek olarak sansasyonelhaber.net sitesini ayakta tuttukları ve kullandıkları MERSİN kamuoyunca biliniyor.


0Önceki Haber

0

Derviş Sönmez'in Yalan Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli ÇıktıSonraki Haber

Derviş Sönmez'in Yalan Haberlerine Mahke...

Başka haber bulunmuyor!