Sevilen Doktordan bu kez korono uyarısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sevilen Doktordan bu kez korono uyarısı
Mersin'in Sevilen Doktordan bu kez korono uyarısı geldi.

Mersin'in Sevilen Doktordan olan aynı zamanda önceki dönem milletvekili Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Öz'den bu kez korono uyarısı geldi. Birçok güncel konuda açıklama ve kutlama mesajı yayınlayan Öz, bu kez halkı Korono tehlikesi için uyardı.

Dr. Ali Öz, "2019 aralik ayinda Cin de ilk vakanin tespit edildigi ve ulke disinda Tayland ta importe vakanin ortaya ciktigi daha sonra tum Avrupada Solunum yolu hastaligi ile baslayan tablonun dorumlu etiyolojik ajanin Coronoviridea ailesinden COVİD 19 oldugu ortaya cikti. Normal gribal enfeksiyondanfarkli olarak damlacik yoluyla daha hizli yayilan ve daha olumcul seyrettigi tespit edildi.Dunya saglik örgütü pandemi olarak kabul etti.Tedavisi ve onlenmesi ile ilgili belirlenmis metodlar yoktur.Hastalik kuresel onlem ulusaldir. Yayilmanin engellenmesi esas amactir. Bu nedenle bakanligin yayimladigi tum onlemlere ve tedbirlere ciddiyetle uyulmasi elzemdir.Bu hem kendimiz hem de topluma olan sorumlulugumuzun geregidir. Bu vesileyle zinciri kirmak adina; Zorunlu olmadikca evden cikmamak, 1.5 metrelik sosyal mesafeye ozen gostermek, Bireysel temizlik kurallarina ciddiyetle uymak, Ellerimizi usulune uygun 20 saniye yikamak, Acik yuzeylere temastan sonra ellerimizi agzimiza temas ettirmemek, Acil durumlar disinda hastanelere gitmemek,Immun sistemimizi guclu tutmak ivin uyku ve beslenmemize fikkat etmek,Ziyaretci ve misafir kabul etmemek ve misafirlige gitmemek, Bol bol su icmek, oksuruk ve hapsirmada mendil kullanmak,Bireysel temizlik esyalarinizi ayirmak, Eve giriste dis ortamdan getireceginiz kiyafetleri ayri koymak ve hemen kirli sepetinde bekletmeden 60 90 derecede yikamak, Devletin aldigi ve onerdigi tedbirlere titizlikle uymak vatandaslik ve kulluk gorevidir. Bir Italya olmayalim,Ingiltere olmayalim,panik yapmayalim,akilvi davranalim,birlik icinde Turkiye olalim.Bu belayi def ederiz. Saglik calisanlarina yardimci olalim,motivasyonlarini artiralim.En yuksek riski onlar tasiyor.Destek olalim.El ele kenetlenip bulas zincirini kiralim" dedi,

Ayrıca "Saglik Bakanının bilim kurulu ile akılcı tavrı ve sayın cumhurbaskanın saglık calısanlarını alkıslamasını takdirle karsılıyorum" diyerek duygularını dile getirdi.

İŞTE DR. ALİ ÖZ'ÜN BAZI MESAJ VE KUTLAMALARI İLE İLGİLİ GÖRSELLERİ

 


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Berber, Kuaför, Güzellik MerkezleriÖnceki Haber

Berber, Kuaför, Güzellik Merkezleri

ÖNLEMLERİNDE İLKE İMZA ATTISonraki Haber

ÖNLEMLERİNDE İLKE İMZA ATTI

Başka haber bulunmuyor!