SPOR BAKANI BAK’TAN TAKDİR TOPLAYAN MESAJ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SPOR BAKANI BAK’TAN TAKDİR TOPLAYAN MESAJ
Bundan bir süre önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Osman Aşkın Bak'ı yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevlendirmişti. Aslında bakanımız daha öncede (2018 de) bu görevi layığı ile yerine getiren isimdi. Her konuda başarılı ve duyarlı olan bakanımız, bu gün meclisin açılmasından saatler önce meydana gelen terör saldırısına da kayıtsız kalmadı. Hemen kınama ve emniyete destek mesajı yayınladı.

MUSTAFA GÖKTAŞ - haberanaliz.net

Bakanımız Bak’ın yayınladığı sosyal medya hesabındaki mesajı şöyle: “Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyorum. Canını ortaya koyarak hain saldırıyı savuşturan kahraman kardeşlerimizin alnından öpüyorum. Son terörist yok edilinceye kadar mücadele edecek güvenlik güçlerimizin her daim yanındayız.”

Bilindiği üzere Gençlik ve spor Bakanımız Osman Aşkın Bak, 11 Ekim 1966 tarihinde İstanbul'un Üsküdar semtinde doğdu. Aslen Rizeli olan Bak, lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi'nden mezun oldu. İngiltere'de Nottingham Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Programında doktorasını yaptı. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk İran İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. İstanbul Ticaret Odası'nda Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli spor kulüplerinde Genel Sekreterlik ve Başkanlık görevleri ile federasyonlarda Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurul Üyeliği, Genel Kurul Delegeliği ve Başkanlık görevlerinde bulundu.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimde İstanbul 2. bölgeden milletvekili seçildi. 24. Dönemde İstanbul, 25, 26 ve 27. Dönemde Rize Milletvekili seçildi. NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü oldu. NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Siyasi Komite Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca ve Farsça biliyor. 65. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev aldı. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

BAKAN BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR

Spor alanında çok büyük eserlere imza atan Bak, Bakanlıkta çok sayıda yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Çalışmayana, görevini layığı ile yapmayana ödün vermeyen bakanımızın, yeniden gençlik spor bakanlığı gibi ulvi bir hizmetin başında olması başta gençlerimizi sonrasında ise tüm vatandaşlarımızı sevindiriyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GENÇLİK SPORUN DOĞRUDAN ALIMLARI ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYORÖnceki Haber

GENÇLİK SPORUN DOĞRUDAN ALIMLARI ŞAŞIRTM...

Cepli sandviç poğaça tarifi, nasıl yapılır?Sonraki Haber

Cepli sandviç poğaça tarifi, nasıl yapıl...

Başka haber bulunmuyor!