TÜRK EĞİTİM SEN'DEN MEB'E PLANLAMA ÇAĞRISI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜRK EĞİTİM SEN'DEN MEB'E PLANLAMA ÇAĞRISI
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül'de okulların açılması ile ilgili ailelelerin endişelerinin makul karşılanması gerektiğini, MEB'in sınıf mevcutları ve ders saatleri ile ilgili acilen planlama yapması gerektiğini ve vaka sayılarının düşük olduğu il ve ilçelerde yüz yüze eğitimin ailelerin tercihine bırakılmasının yeniden değerlendirilebileceğini söyledi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, ailelerin tercihleri doğrultusunda, okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitime başlanması kararı ile ilgili, salgının düşük yoğunluklu ve kontrol edilebilir olduğu illerde ailelerin tercihine bırakılması konusunun yeniden değerlendirilebileceğinin altını çizdi.

Salgın sürecinde çocuklarının sağlığı ile ilgili, ailelerin endişelerinin makul karşılanmasının uygun olduğunu değerlendiren Geylan, çalışan ailelerin tedbir geliştirebilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yüz yüze eğitim ile ilgili detayları acilen planlamasını istedi.

Geylan, 21 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitimin haftada kaç gün olacağı ve kaç saat ders işleneceği, sınıf mevcutlarının nasıl düzenleneceği gibi konularda da MEB’in acilen planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerektiğini bildirdi. 

Geylan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bakanlar Kurulu Toplantısından 21 Eylül itibariyle, ailelerin tercihleri doğrultusunda, okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitime başlanması kararı çıktı. Salgın sürecinde çocuklarımızın sağlığı hususunda ailelerin endişelerinin makul karşılanması uygun olmuştur.

Ancak vaka sayısının düşük ve risklerin yönetilebilir olduğu il, ilçe ve köylerde (İl pandemi kurullarının kararıyla) birinci sınıfların yüz yüze eğitimi konusunda ailelerin tercihine bırakılması hususu yeniden değerlendirilebilir.

Öte yandan, 21 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitimin beş gün mü olacağı, günde kaç saat ders işleneceği, sınıf mevcutlarının nasıl düzenleneceği gibi hususlarda MEB’in ivedilikle planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerekmektedir. Çünkü biliyoruz ki, özellikle çalışan aileler, çocuklarının eğitimine göre tedbir geliştirmek durumundadırlar.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GİRGİN: ZABITANIN KAHRI BÜYÜK YETKİSİ YETERSİZ!Önceki Haber

GİRGİN: ZABITANIN KAHRI BÜYÜK YETKİSİ YE...

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI LAVROV, GÜNEY KIBRIS’TA…Sonraki Haber

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANI LAVROV, GÜNEY KIB...

Başka haber bulunmuyor!