ÜLKÜCÜ OĞUZHAN GÜNGÖR KOCAMAZ'A SORDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜLKÜCÜ OĞUZHAN GÜNGÖR KOCAMAZ'A SORDU
ÜLKÜCÜ BABANIN (RAHMETLİ VEKİLİMİZ ALİ GÜNGÖR) ÜLKÜCÜ OĞLU  OĞUZHAN GÜNGÖR, HACI BURHANETTİN  KOCAMAZ'A SORDU. İŞTE O HERKESE AÇIK PAYLAŞIMI VE YAZDIKLARI, SORDUKLARI...

ÜLKÜCÜ BABANIN (RAHMETLİ VEKİLİMİZ ALİ GÜNGÖR) ÜLKÜCÜ OĞLU  OĞUZHAN GÜNGÖR, HACI BURHANETTİN  KOCAMAZ'A SORDU.

İŞTE O HERKESE AÇIK PAYLAŞIMI VE YAZDIKLARI, SORDUKLARI...

24 Haziran seçim çalışmaları sürecinde Burhanettin Bey ile birçok köy gezisinde bulunduk. Kendisinin de mikrofonu eline alarak Cumhur İttifakının öneminden bahsettiği ve millet ittifakını yerdiği konuşmaları yaptığına şahit olduk. Merak edenler birçok mecrada bu konuşmaları bulabileceklerdir. O süreçte dahi Mersin’deki seçim sonuçlarına göre başka partiye geçebileceği düşüncesi bende hakimdi. Maalesef yanılmadık. Ancak seçim boyunca beraber gittiğimiz her köyde konuşmalarını dinlerken herhalde bu kadar sözden sonra böyle bir gidiş mümkün olamaz diye düşünüyordum kendi kendime. Göz her yeri görürken bir kendisini görmek için aynaya ihtiyaç duyar ya hani. Ayna görevi gören geçmişi ve söylemleri kendisini frenlemesini sağlar diye düşünmüştük. 
Şimdi Millet İttifakı içerisindeki bir partiden aday oldu. 
Birkaç soru kafamı kurcalıyor. 
1- Cumhur İttifakı ile gelen yeni sistemin doğruluğuna hala inanıyor mu? 
2- 10 Haziran 2018’de Habertürk’e verdiği söyleşide hedefin Türkiye olduğunu Mersin’de İP’e gidenlerin de bu durumun farkına vararak MHP’ye geri döndüğünü söylemişti. Hedef Türkiye idiyse ve vatandaşımız bunun farkına varıyor ise kendisinin tersini yapmasını nasıl açıklayacak? 
3- Eğer sadece hizmetlerin devamının ancak ve ancak kendisi ile sağlanacağını söyleyip Cumhur İttifakına değinmeyecekse şunu sormak lazım. Velev ki sizden başkası hizmet edemez olsun. Hedefin Türkiye olduğu bir yerde 6 ay içinde Türkiye’yi hedefe koymayı çalışanların safına geçmesini nasıl açıklayacak? 
4- MHP’den aday yapılmadığında diğer siyasi partileri gezip kimse kabul etmediğinde İP’e gidişini siyasi duruş olarak nasıl açıklayacak?
5- Aslında soruların cevapları belli. Asıl merak ettiğim söylediklerinde samimiyeti, düşüncelerinde doğruluğu nasıl ifade edecek? Bu kadar keskin dönüşlerden sonra şahsi ikbal mevzusundan işi uzaklaştırıp nasıl vatandaşın arasına karışacaklar göreceğiz. 
Sanırım mağdur edebiyatından başlayarak vefa ve bir teşekkür bekledim olmadı dedikten sonra ben kazandım, ben yaptım diyerek seçimi tamamlar. Bugüne kadar kendi adaylıkları hep hak edilmişlikler ve halkın isteği, seçimi doğrultusunda gerçekleşmişken kendisi aday gösterilmediği anda birdenbire siyasi partilerde demokrasi düşmanlığı ve halka rağmen siyaset gelişmiş olur. 
İçinde yaşadığı topluma duyarlı, iyi bir gözlemci ve empati yeteneği gelişmiş insanlarda bu tip olaylar karşısında bir duygu durumu gelişir. Kendini karşısındakinin yerine koyar ve hicap duyar. Behçet Necatigil’in Maskeli Balo adında güzel bir şiiri vardır.
Yine parmağım ağzımda kaldı.
Masumluk akıyordu yüzünüzden.
Yine nasıl da çevirdiniz üstünüzden
Dünyanın düşman bakışını kurtlara karşı.
Yaklaştılar yanınıza korkusuz
Yine her birini kıstırdınız, gizli.
Tıkır tıkır yürütürken işinizi
Yine bıyık altından gülüyordunuz.
Maskeli balo bitti, yine gece evinize döndünüz.
Ayakta duracak haliniz kalmadı şimdi.
Bakmayın aynalara, aynalar kirli
Aynalarda rezil olur yüzünüz.

PAYLAŞIMININ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ...


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HACI BURHANETTİN KOCAMAZ ELEŞTİRENLERE CEVAP VERDİÖnceki Haber

HACI BURHANETTİN KOCAMAZ ELEŞTİRENLERE C...

ÜLKÜCÜ YILDIRAY ÇİÇEK KOCAMAZ'I YAZDISonraki Haber

ÜLKÜCÜ YILDIRAY ÇİÇEK KOCAMAZ'I YAZDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!