YILDIRIM KAYA: SENDİKALARI ORTAK SORUNLARI İÇİN ORTAK MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
YILDIRIM KAYA: SENDİKALARI ORTAK SORUNLARI İÇİN ORTAK MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM
AKP’nin TBMM Başkanlığına sunduğu Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmelerine TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda; 10 Ocak 2022, saat 11.00’da başladık, 11 Ocak gece yarısı tamamladık. 12,5 saatlik çalışmanın sonunda yasa teklifi AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla virgülü dahi değiştirilmeden Komisyondan geçirildi.

Muhalefet partilerinin hiçbir önergesi kabul edilmediği gibi, Anayasaya aykırılık itirazlarımız da “Anayasayı bir kere delmekle bir şey olmaz” anlayışıyla hafife alındı. Sendika temsilcilerinin talepleri, eleştirileri vehep bir ağızdan “hayır”demeleri de dikkate alınmadı.

Büyük umutlarla Komisyon toplantısına katılan, gecenin geç saatlerine kadar bizimle birlikte mesai yapan; Eğitim İş, Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Anadolu Eğitim Sen, Öğretmenler Sendikası, Özel Sektör Öğretmenler Sendikası ve Veli Der temsilcileri büyük hayal kırıklığı yaşadı.

AKP ve MHP koalisyonu öğretmenlerin ve eğitim emekçilerinin umutla bekledikleri Öğretmenler Meslek Kanununu hiçleştirip, parmak hesabıyla gecenin karanlığında, karanlığa gömdüler. Yeni sorunlar yumağına da kapıyı açtılar.

ÖĞRETMENLERE ÇAĞRIMIZDIR

Öğretmenlik Meslek Kanunu, TBMM Genel Kuruluna gelene kadar, AKP ve MHP Genel Merkezlerine,il ve ilçe başkanlıklarına giderek, ilinizin milletvekilleriyle görüşerek taleplerinizi yazılı olarak ulaştırmalısınız.

Öğretmenlik Meslek Kanunu TBMM Genel Kurulu’na geldiği gün, AKP ve MHP Genel Merkezlerini,  il ve ilçe başkanlıklarını mesaj yağmuruna tutmalısınız.

Sorunlarımız ortak olduğuna göre, mücadelemizde ortak olmalıdır.

Gelin sorunlarınıza sırt çevirenlere, birlikte ses yükseltelim.

Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere karşı görünür olalım.

Haklarınızı yok sayan siyasi partilere kararlılığımızı gösterelim.

Gün birlik günüdür.

Gün dayanışma günüdür.

Gün mesleğinize sahip çıkma günüdür.

Gün sendikaların ortak mücadele günüdür.


Öğrencilere kamusal barınma hakkıÖnceki Haber

Öğrencilere kamusal barınma hakkı

57 yıllık kadın ve çocuk hastalıkları hastanesi kapatılamazSonraki Haber

57 yıllık kadın ve çocuk hastalıkları ha...

Başka haber bulunmuyor!