Mustafa GÖKTAŞ

Mustafa GÖKTAŞ

Mail: mustafagoktas006@gmail.com

Burası Türkiye!!!

Burası Türkiye!!!

9 günlük Kurban Bayramı tatili bitiyor.

Trafik çilesi bir yandan, yangınlar bir yandan, kıyı şeritlerinin işgali ve talanı bir yandan, Halkın değil RANTIN sahili olan deniz kenarlarının rezaletleri bir yandan...

Hangi birini sayıp yazalım.

Denetim yok, ciddi şekilde görev yapan yok, yan gelip yatan, iki dönüm bostancılar çok..

Neymiş?

Turizme katkı olacakmış..

Bayram tatili 9 güne çıkarılıyor.

Çok çalıştık, öyle bir yorulduk ki, sormayın gitsin, şimdi tatil sırası dediler, 9 güne çıkardılar...(!)

Bakın etrafınıza, kim tatil yaptı, kim denize girdi, kim ormana gidip mangal yaptı, kim otelleri doldurdu, kim mesire yerlerine kendini attı?!

Hep aynı gelir seviyesindeki insanlar dolup dolup taştılar.

Yüzde 20’lik kesim.

Diğer yüzde 80’in kimi acından ölüyor, kimi sürünüyor, kimi evden dışarı çıkmıyor, kimisi ise ay sonunu nasıl getirecek, kazaya belaya uğramadan bu dünyadan öte yana nasıl tüyecek onun hesabını yapıyor.

Diğer taraftan ülkemize sığınmacı olarak gelen milyonların yarattığı yaşamsal sorunlar...

Ülkelerinde savaş var, canları tehlikede ama muhteremler 9 günlük bayramı ülkelerine giderek yaşıyorlar.

Burada da piyasayı allak bullak ettiler, yaşamları ile sosyal dengeyi bozdular, TÜRKÇE öğrenmemek, ve bize uygun yaşamamak için yırtınıyorlar, ama TC vatandaşı oluyorlar..

Bak sen!!!

Memleketi düzelteceğim, yücelteceğim, daha iyi ve güzele götüreceğim, ben en iyisiyim diyen, hangi partili olursa olsun,  SİYASET İLMİ İLE UGRAŞAN il ilçe örgütleri, meclis üyeleri, belediye başkanları, milletvekilleri v.s de laf ebeliğinden öteye gitmeyen, ben iyiyim sen kötüsün tartışmalarını sürdürüyorlar.

Ülkenin geleceğini, gençlerin geleceğini, çevre ve doğanın geleceğini hesap eden, ona göre ilkeli, özenli, özverili çalışan yok.