İbrahim GÜL

İbrahim GÜL

Mail: gultarsus@outlook.com

Hadsiz büyükelçiler, bunu destekleyen hadsizler

Casusluk ve darbeye teşebbüs suçundan yargılanan Osman kavala'nın serbest kalması için Ülkemizdeki bulunan ABD, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Kanada ve Yeni Zelanda'nın büyükelçilerin  Osman Kavala'nın derhal serbest bırakılmasının sağlanması için Türkiye'ye çağrıda bulunuyoruz." Diyerek ortak açıklama yapmaları hadsizliklerinin ifadesidir.
Bu Osman Kavala gezi olaylarında, 17/25 Aralık kalkışmasında ve 15 temmuz'da Darbe girişiminde etkin rol oynayan bizzat içinde olan kişidir.Zaten tutuklanma ve yargılanma sürecinin başlaması Bu sebeptendi. Sözde iş adamı diye görünen  Kavala aslında onun asıl işi  ABD li spekülatör  SOROS''un Türkiye temsilcisi olarak biliniyor. 10 Büyükelçinin topluca birlikte hareket ederek , bulundukları ülkenin içişlerine karışma yetkileri asla yoktur ve olamazda .
Büyükelçilerin bu görevi de değildir.
Türkiye'de devam eden dava hakkında, TBMM'de soru sormak ve görüşme yapmak bile anayasa tarafından yasaklanmışken, mahkemenin nasıl karar vereceğini söyleyip istekde bulunmaları , başka ülkelerin büyükelçilerinin hakkı değildir . Büyük bir haddini bilmemezlik  ve Hukukun üstünlüğüne gölge düşüren hudut bilmemezliktir . Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu büyükelçilere en sert tepkiyi  gösterip  istenmeyen adam ilan edilip açıklama yapması , Türkiye'nin bağımsız bir devlet olduğunu göstergesiydi .
Adeta Türk milletinin gönlüne su serpti  Türkiye  Cumhuriyeti devletine yakışan açıklamaydı. Bizim muhalefet partileri işin farkında değil 10 büyükelçilnin nasıl  Türkiye dayatmaya yaptığını bağımsızlığımıza , yargının bağımsızlığına müdahale anlamına geldiğini anlayabilmiş değiller. Yazık çok yazık!
CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu büyükelçilerin istenmeyen adam ilan edilmesini talimatı'nın ekonomiyi mahvettiğini suni gelecek gerekçeler yarattığını ifade ediyor.
CHP'li genel başkan başdanışmanı Ünal çeviköz de 10 ülkenin büyükelçisinin skandal çağrısını savunuyordu.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 tane büyükelçi için , bu ne  terbiyesizliktir , 
siz burayı ne zannediyorsunuz  , burası Türkiye sizin zannettiğiniz gibi  bir kabile devleti değil deyip ,  bize talimat verme gibi yola giremezsiniz demesi,  10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan etmesi ,Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarını yükseltmiş ve milletimizi  mutlu etmiştir .
Artık 10 büyükelçinin Devletleri şunu anlasın ki. Kendi ülkelerinde nasıl yargı bağımsız ise Türkiye'de yargı bağımsızdır kimse müdahale edemez .
Nasıl kendi ülkelerinin iç işlerine diğer ülkelerin karışmasını istemiyorlarsa ,Türkiye Cumhuriyeti devletide kendi iç işlerine hiçbir ülkenin karışmasına ve müdahale etmesine asla izin vermez. 
Nasıl ki kendileri bağımsız bir ülkeyiz diyorlarsa Türkiye Cumhuriyeti devletide bağımsız Egemen bir devlet olduğunu herkesin bilmesi lazım .
Bunları kendilerine hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan'a da saygı duymaları gerekiyor. 
Yazımızı Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü ile tamamlayalım

Bir ulusun yaşayabilmesi için özgürlük ve bağımsızlığına sahip olması gerekir. 
Mustafa Kemal Atatürk