Mersin ANALİZ

Mersin ANALİZ

Mail: mersinanaliz@gmail.com

MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Canım Memleketim uzun yıllar sonra adam gibi bir il emniyet müdürü ile tanıştı.

Mehmet ASLAN.

40 yıllık gazeteciyim.

Siyaset de DYP’nin Çiller,  AGAR, SOYLU döneminde merkez ilçe başkanlığı, il başkan vekilliği, Basın propaganda genel başkan yardımcılığı ve genel başkan baş danışmanlığı yapmış, şu anda Çevre ve Tüketici haklarını koruma derneğinin (ÇETKODER) genel başkanlığını yapıyorum.

Teşkilatın içinde ne kadar tanıdığım varsa sordum soruşturdum, bir Allah’ın kulu kötü demedi.

Solcusu- sağcısı- yolcusu aklınıza ne gelirse sordum.

Adaletli insan olduğunu, HAK- HUKUK kavramlarına bağlı, polis vazife ve salahiyetlerini halkın yararına devletin çıkarına kullanan, ülkesinin çıkarına, kendi ikbal ve geleceğini yok sayacak kadar dürüst ve tertemiz adam dediler.

Bunları öğrendim. Ve başladım adamın icraatlarına bakmaya, izlemeye.

Bir defa gece gündüz adama uyku haram halde.

Çalışanı takdir eden, çalışmayanı uyaran ahlaka sahip...

Ehliyet liyakati ön planda tutan insan...

Sonra???

Yahu eskidende bizlere basın bültenleri gelirdi.

Uyduruk kaydırıktı.

Ama bu dönemde öyle güzel icraat ve çalışmalar geliyor ki, şaşarsınız.

Ya, Emniyet yeni müdürümüze şirinlik yapıyorlar, yâda adamı çözene kadar vaziyeti idare edelim pozisyonunda çalışıyorlar diye düşünürken, öyle olmadığını, il müdürünün buradaki teşkilat da her şeyi çözdüğünü, çalışmayanı makamda ve görevde tutmayacağını hissettim.

Asayiş fıstık gibi...

Fuhuş olaylarının tepesine biniyor.

Kumar oynayan, oynatan, yer temin edenlerle mücadele, uyuşturucu kullanan ve satanlar ile mücadele, fuhşa aracılık edenler, yer temin edenler, uydurma masaj salonu, güzellik salonu, estetik merkezi adı altındaki yerlerdeki hukuksuz, ahlaksızlıkla mücadelesi, Halkın toplu olarak bulunduğu yerlerdeki sivil polis çalışmaları, Kaçakçılığın her türü ile mücadele, TERÖR örgütleri ile amansız mücadele, Dolandırıcılar, hırsızlar, sahtekârlar, üçkâğıtçılar, TEFECİ ve çeteler ile mücadele, okul önlerinde alınan önlemler, gençliğe yönelik uyarıcı aydınlatıcı suçu önleyici çalışmalar, teşkilatın veb sitesi içeriği, teşkilata ait vatsap hattı ile ilgili kararı, göçmen vatandaşlar, barınmacılar ve diğerleri ile ilgili şefkatli çalışmaları, MÜKEMMEL...

Ya hepsini il müdürümü yapıyor, başkasının hakkı yok mu, der gibisiniz.

Elbette var.

Ama AT binicisine göre kişner diye bir atasözümüz var.

Baştaki işi savsaklar, VATAN –MİLLET- SAKARYA- bizim torbaya da akar ya mantığı ile çalışırsa, alttakiler daha berbat hale gelir.

Tıpkı hoca yellenirse, Cemaat  “mı...çar“ meselesine döner.

Kusura bakmayın.

Burada il emniyet müdürünün terbiyeli, edepli, ahlaklı, iffetli, işini bilen, ehil olması, meseleler hâkim olması, Teşkilatı iyi tanıması, işini her şeyden önde tutması, kafa namusu ile çalışması, ADİL duruşu, Mersin’de her şeyi rayına oturttu.

HELAL OLSUN!!!

Mersin böyle güzel işleri, ahlaklı işleri, kanunun ve nizamın hakça oturmasını, hak- hukuk- adaletli olunmasını, vatandaşa insanca- uygarca- ALLAH RIZASI gözetilerek hizmetin sunulmasını çoktan hak etmişti.

Var olun Sayın MEHMET ASLAN müdürüm ve çalışma ekibi.

İyi ki varsınız, evlerimizde huzur ve güven içinde uyuyoruz.