Sağlık ANALİZ

Sağlık ANALİZ

Mail: saglikanaliz@gmail.com

Muğla Sağlıktan yakınma var

Muğla Sağlık teşkiltında çalışanlardan yine e posta aldık. Adı ve e postası bizde kayıtlı olan çalışanın bakın yakınması ne durumda:

1) Yeni göreve gelen Başhekim  Bey, duyarlı  biri zat.. Ama yaklaşık 3000 kişi çalışıyor bu  kurumda. İdarede çalışan sorumluluk sahibi! (Reseptörler) Kurumdaki iletileri alamadığından veya duyarsız kaldığından (Bahçe bostan, tam gel yat Osman) Başhekim Bey e iletilmediği kanaatindeyim. Sıkıntılar çığ gibi büyüyor...

2.) Yarın (2020 yılı) Kurban  Bayramının arefe günü, bayramda kurban kesip, Allah a ( c.c.) kurbuyetimizi artırmak gerekirken biz Sağlık Çalışanlarına (Öğretim Görevlisi, Hekimler, Hemşireler v.s.) Döner Sermaye hesabımıza yatmadı... Yoksa Döner Sermaye dönmüyor mu ???  Sağlık Çalışanları niçin  mağdur duruma düşürülüyor.. Muğla  İl valimizi ve İl Sağlık Müdürümüzü bu sıkıntıyı düzeltilmesini ivedilikle talep ediyoruz..

3.) İhale veya doğrudan teminle kuruma alınan bir takım ürünler, Hasta Sağlığı açısından çok riskli.. Teknik Şartnameyi hazırlayan tecrübeli kişilerin kurallarına niçin uyulmuyor? Muayene komisyonunda imzası bulunan personellere muayene komisyon ücretini neden alamıyorlar?? Yoksa birileri " Saman altından su mu yürütüyor."  

4.) Kuruma ilçelerden gelen veya kurumdan geçici görevle giden, Sağlık çalışanlarına 03.03.01 maddesine göre yolluk ücreti avans olarak ödenir.. Yasal Haklardır.

5.) Başta servisler, Yoğun Bakımlar,  Ameliyathanelerde atalet içinde olan kişiler, diğer yoğun çalışan arkadaşların moral ve motivasyonunu bozmaktadır. İdarecilerin Servis Sorumluları ile görüşüp gereğinin yapılmasını talep etmekteyiz. Çünkü bu durum iş yeri barışını bozmaktadır.

6.) Sağlık Çalışanları  özellikle yemekhanede çıkan yemeklerin sağlıklı, hijyen  ve Türk Mutfağına uygun olmadığı konusunda hem fikir.. Bazı günlerde börtü böcek çıkıyor. Ayrıca içme sularının sıcak olduğu ve havaların çok sıcak olduğundan.. Yemeklerin ve suyun buna uygun olması gerektiğini söylüyorlar..

7.)Sayın Devlet Başkanımızın "Kurumlarda Şeffaflık" genelgesine kurum çalışanlarının, her ay Döner Sermaye harcamaları konusunda bilgilendirilmek istiyorlar.. İdare tarafından her ay, kalem kalem  nerelere harcama yapıldığını bilmek (Anayasal Haktır, Bilgi edinme kanunu) istiyorlar..

Herkese Hayırlı Bayramlar..

Menteşe /Muğla dan selam ve saygılar..

* *  *   *   *

BİRİLERİ BU SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİNE KULAK VERSİN....

Baki Selam ve Dua ile.

www.haberanaliz.net

CEVAP HAKKINA SAYGILIYIZ. Cevabı yazıda, adı geçen ilgilisi ve yetkilisi göndermesi gerekir. Telefon ve iletişim bilgilerini koymayı unutmayınız.

CEVAP GÖNDERECEĞİNİZ ADRES: batuhansezerhaberanaliz06@gmail.com