İbrahim GÜL

İbrahim GÜL

Mail: gultarsus@outlook.com

Siyasette fikir üretemeyenler rakibini eleştirmekle yetinirler

Mersin Cumhuriyet tarihinde en fazla yatırımları AK parti iktidarı döneminde , 2003 ile  2021 yılları arasında almıştır.

Mersin ve ilçelerine yapılan yeni hastaneleriyle sağlık sorunu kökünden çözmüş, milli eğitim'de yapılan okul ve derslik sayıları kat kat artırılmış , mersin'deki kamu binaların  tamamı yenilenmiş modern hale getirilmiş , Mersin'in içme suyu ve sulama suyu problemleri barajlar ve göletler yapılarak , isale hatları yenilenerek çözülmüş, Mersin ve ilçelerinde Yeni sanayi alanları kurulmuş, Ulaşımda  mersin ve ilçelerinin  bağlantı yolları yapılmış, Mersin Antalya yolu  ve yapılan tüneller ile birlikte Adeta tarih yazılıyor.

Gençlik spor'da yeni spor tesisleri Mersin'e  kazandırılmış, Mersin'de ve Tarsus'ta  üniversite kurulup , öğrencilerinin yurt sorunu çözülmüş, Kırsal alanda köylerin ulaşım sulama suyu ve içme suyu problemleri çözülmeye başlanmış.

En son çıkan büyükşehir yasasıyla belediyelerin köylere hizmet götürülmesinin önü açılmış, köylerimiz belediye hizmetlerine kavuşmuş ,Ve daha neler neler, anlatmaya kalksak Mersin'e yapılan ve devam eden  yatırımları sabahtan akşama kadar anlatsak bitiremeyiz.

Cumhurbaşkanımız  Akkuyu nükleer santraldeki yatırımları yerinde görmek amacıyla Mersin'e gelmiştir.

Programında AK parti il teşkilatı danışma meclisine katılmış , teşkilatı ziyaret edip Mersinliler ile bir araya gelmiştir.

Cumhurbaşkanımızın Mersin ziyareti  Mersin CHP eski ve yeni milletvekillerini Rahatsız  etmiş olmalı ki meydanlar boş diye açıklamalar yapıp yaygara koparmaya çalışıyorlar , ve bunun üzerinden de AK Parti'yi eleştirmeye kalkıyorlar.

Aslında CHP'li milletvekillerine  sormak lazım Cumhurbaşkanımızı Ak partiyi eleştirmeyi  bırakın.    son 20 yıldır yerelde mersini siz  yönetiyorsunuz  şöyle dişe dokunur bir tane eserinizi hizmetinizi  gösterin Millet  sizi de alkışlasın .
Ne hizmet yapmışsınız ? ne yapacaksınız?  

AK parti iktidarı Allah'tan varda Mersin'e hizmetler geliyor.  belediye mücavir alanların içerisindeki Mersin girişindeki üst geçitleri , şehir içerisindeki alt  geçitleri sorumluluğu olmamasına rağmen , ulaştırma bakanlığı tarafından iktidar tarafından yapıldığı unutulmamalı.

Mersin'in çok enteresan CHP milletvekilleri var. Seçilmiş oldukları Mersin'e ve ülkemize yapılacak yatırımlara destek vermeleri gerekirken bunlar bu görevi bırakıp ulusal stratejik projelerde bile ülkemizin aleyhine olan söylem ve eylemlerde bulunuyorlar. dış güçlerin değirmenine su taşıyorlar.

Mersin CHP milletvekili Ali Mahir Başarır çıkıyor Akdeniz'de  petrol doğalgaz aramada bizim ne işimiz var bırakalım  diyor . mavi vatanı sahiplenemiyor .

TV'lerde canlı yayına çıkıyor Ordu katara satıldı diyor.

CHP Eski milletvekili  Fikri sağlar başörtülü hakimin vereceği karardan kuşku duyuyorum diyor . Toplumu ayrıştırmaya çalışıyor.

Fikri sağlar en son yazdığı son ihtar yazısında millete alana inin birşeyler yapmak lazım diyerek  halkı sokağa dökecek şekilde imalarda bulunuyor .

Fikri sağlar hızını alamıyor meclis'teki muhalefet milletvekillerine sine-i millete dönün yani istifa edin diyor. milletin vermiş olduğu muhalefet görevini terk edin diyor. 

Fikri  sağlar  önceki günlerde yaptığı açıklamada Erdoğanı devirmek için Avrupa ile birlikte hareket etmeliyiz demişti.

Ne günlere kaldık Allah bunlara akıl fikir versin.

Muharrem ince'nin Kılıçdaroğlu'na söylediği gibi , çıkmışsın yenmiş , çıkmışsın yenmiş ,çıkmışsın yenmiş diyor .
2023 de Bunlar yine çıkacaklar millet yine cevabını sandıkta  verecek.

Kim ne yaparsa yapsın , ne söylerse söylesin , millet en son sözünü sandıkta söyler , herkese hakkını da verir , dersinide verir. 

Bu zihniyetlere söylenecek en güzel şey , başkasının evinin önünü eleştirmeyi bırakın , siz kendi işinizi yapın , evinizin önünü temizlemeye çalışın .  

CHP ,İYİ parti , HDP içinde bulunduğu  millet ittifakına bir cumhurbaşkanı adayı bulmaya bakın .

2023 Seçimlerine  az bir zaman kaldı.