İbrahim GÜL

İbrahim GÜL

Mail: gultarsus@outlook.com

VESAYETÇİLERİN EŞ ZAMANLI OYUNLARI

Dış güçlerin güdümünde olan Türkiye'deki  vesayet  Odakları Recep Tayyip Erdoğan ile mücadelede , tek başlarına başarılı olamayacaklarını anlayınca, artık eş zamanlı  topluca hareket etmeyi planlayıp birlikte hareket etme kararı alıp konuşmaya ve açıklamalar yapmaya  başladılar.

Bu vesayetçiller'in işaret fişeğini CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu başlattı.  
Yapmış olduğu konuşmasında  Memurları ,  bürokratları tehdit ederek  ilk işaret fişeğini ateşledi .

Eş zamanlı olarak, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın  Türk büyükelçileri  kavala'nın serbest bırakılması ile ilgili ortak bildiri hazırlayıp Hadsiz ,açıklamalarda bulunmaları.

Yine eş zamanlı TÜSİAD başkanlığını yapan yabancı uyruklu. .Simone KASLOWSKİ . başkanlığında  , istişare heyet başkanı Tuncay özilhan'ın basın açıklaması  yapıp adeta iktidara ayar vermeye yönelik açıklaması ,  hükümete karşı eş zamanlı harekete geçmişlerdir .

Bunların hedefi  Recep Tayyip Erdoğan'a karşı harekete geçip , büyüyen Türkiye'nin önünü kesmek , Türkiye'nin büyüme hızını aşağıya çekmek , 

Türkiye'nin yapmış olduğu    yatırımların  önünü kesmek,  darbecilerle ve teröristlerle mücadeleyi sekteye uğratmak   ve dış dünyaya karşı Türkiye'yi itibarsızlaştırmak için ,eş zamanlı harekete geçerek beyanatlar veriyorlar.

Biz   Bu vesayetçierin tipik bir örneğini ve uygulamasını geçmişte 28 Şubat'ta zaten yaşamıştık.
O dönemde hatırlarsanız Sincan'da  tankların yürütülmesi, bir yandan  başbakan olan  Necmettin Erbakan'a milli güvenlik kurulunda bildirilerin zorla  imzalatılması. O  dönemdeki sendikaların memura %50 , emekliye %110 zam yapılmasına rağmen, işçileri sokağa dökerek , hükümete karşı  protesto yürüyüşlerini başlatarak harekete geçmişlerdi.

Bu eş zamanlı yapılan operasyonlardan sonrasında 28 Şubat  postmodern darbe gerçekleşmiş hükümet değişmişti. Şimdi bu postmodern darbenin bir değişik örneğini bugün yine bunlar sahneye sergilemeye çalışıyorlar.

Bu vesayetçi muhalefet partileri , tüsiad'çılar  , devlet içerisine sızmış vesayetçi kadrolar artık şunu anlamalılar. Türkiye artık eski bir Türkiye değil herkesin ayağını denk al alması lazım.
15 temmuz'da olduğu gibi bu tip girişimlerin  bedelini millet bunlara ödetti , bundan sonrasında da yine ödetir.
Vesayetçi odaklarının bürokrasi içerisinde olanlar  , sivil toplum örgütlerinde Gizlenenler , siyasi partiler  içerisinde yer alanların , yapmış olduğu açıklamalardan sonrasında   , kendinilerini  açıktan deşifre etmeye   başladılar .
Ne diyelim her şerde bir hayır vardır .
Geçmişte yaşamış olduğumuz 28 Şubat gibi postmodern darbelere  ülkeyi düşürmek isteyenlere Allah fırsat vermesin. Bu vesayetçilere milletimiz gereken dersi her dönemde vermiştir , şimdi de vereceğinden eminiz.
Yazımızı Mustafa Kemal Atatürk'ün güzel bir sözü ile bitirelim
Vatana ihanetin nedeni olmaz. Er yada geç bedeli olur. (Atatürk)