Ufuk SÖYLEMEZ

Ufuk SÖYLEMEZ

Mail: usoylemez@gmail.com

Yadırgıyoruz ve ayıplıyoruz!

Yadırgıyoruz ve ayıplıyoruz!

CHP İl Başkanı Sn. C. Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e ilişkin, söz ve imaları toplumda geniş ve haklı bir tepki doğurdu.

Ülkemizin kurtarıcısı ve devletimizin kurucusu, muhteşem anti-emperyalist kurtuluş savaşımızın kahramanı, modern, laik Cumhuriyetimizin kurucusu, kadın haklarının öncüsü, büyük önderimize “Atatürk” soyadını Türk milleti vermiştir.

Yobazların, ihvancıların, gericilerin, etnik bölücülerin, emperyalizmin maşası terör örgütlerinin ve bunlarla “dost” olduklarını söyleyenlerin Atatürk’ün adını ağzına almalarını ne isteriz, ne de bekleriz.

Ama, Atatürk’ün kurduğu ve Cumhuriyetin kurucu ilkelerine sahip çıkması gereken CHP’nin bir İl Başkanının, böyle tartışmaların bir kez daha odağına yerleşmesini anlamakta güçlük çekiyoruz, yadırgıyoruz ve ayıplıyoruz.

Bu vesile ile, Sağ-sol demeden, köken-mezhep ayırmadan, partilerüstü-demokratik bir kuvayı milliye anlayışı ile ve “Atatürk’te Birleştik” şiarıyla bir araya gelen ve Başkanlığını TBMM E. Başkanımız Sn. Hüsamettin Cindoruk’un yürüttüğü Milli Merkez’in, Ankara Temsilcisi sıfatımla, Türk Milletinin, Atatürk’ün izinde ve onun gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda, daima bir ve beraber olacağına, Atatürk Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalacağına ilişkin inanç ve kararlığımızı, bir kez daha vurgulamak isteriz.