BAŞKAN SEÇER, BU NASIL HALKIN ADAMI OLMAK?!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN SEÇER, BU NASIL HALKIN ADAMI OLMAK?!
Bildiğiniz üzere 23 Haziran günü bu sayfalardan bir ZAM haberi geleceğini duyurmuştuk. Tuhaf bir olaydı. Mesaj odanın üyelerine gönderiliyor, Başkan Seçer’in yanlarında olduğu, belediye otobüslerinin taşıma ücretlerine zam geleceği, miktarı bile yazılıyordu. Bizde bu nasıl iş dedik yazdık ve sorular yönelttik. Hiç ses çıkmadı. Ama anlaşmalı paslaşmalı ZAM bu gün gerçekleşti.

“Mersin’de toplu taşımaya zam” başlığı ile ALİ EKBER ŞEN imzasıyla SÖZCÜ gazetesinde yer alan haber, haklılığımızı ortaya çıkardı. Sözcüde yer alan habere göre, “Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle Mersin'de toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yeni tarifeye göre minibüslerde sivil yolcu ücreti 8 lira, öğrenci ücreti 6 TL olarak belirlendi. Belediye otobüslerinde ise sivil yolcu ücreti 7 lira, öğrenci ücreti 3 lira oldu.”

İşte o haberin linki: https://www.sozcu.com.tr/2022/gunun-icinden/mersinde-toplu-tasimaya-zam-7219554/

HAKLI ÇIKTIK, AMA NEYE YARAR, MİLLET MAĞDUR OLDU..

Bu zammın geleceğini 23 Haziran günü gece yarısı yaptığımız haber ile duyurmuş, Başkan Seçer ile ilgili yetkililere seslenmiştik. Kimse umursamadı. İşin acı tarafı ODA yönetimi, esnafın mağdur olduğundan bahisle,  belediye otobüs ücretlerine zam yapın diyor, başkan tamam diye söz verip bu isteği yerine getiriyor. İşte o günkü haberimizin linki: https://www.haberanaliz.net/haber/bu-mesajdan-ne-aliyorsunuz-ey-millet-16648

BELKİ OKUMAZSINIZ DİYE LİNKTE YER ALAN HABERİMİZİ KOPYALAYIP AYNEN AŞAĞIYA ALIYORUZ...

"BU MESAJDAN NE ALIYORSUNUZ EY MİLLET?!!!"

Kendisi için "Mersin Minibusculer Odasi Yonetimi" diye tanıtan şahıs bugün kendilerine bağlı kooperatif üyelerine SMS yoluyla bir mesaj geçti. Mesajda ilginç anlatım ve detaylar var. Biz okuduk. İstedik ki kamuoyu da okusun. Mesajı aynen dokunmadan yayınlıyoruz. İşte o mesaj ve içeriği:

"Sayin uyelerimiz, 09 Haziran tarihinde Belediye Baskanimiz Sn. Vahap Secer ile makaminda yaptigimiz gorusmede Belediye Otobuslerinin sivil 7, ogrenci 3 Lira yapilmasi icin Il Trafik Komisyonuna talepte bulunacaklari sozunu oda yonetimi olarak almistik. Bu gorusmemizi de sosyal medyamizda yayinlandik. Yani Belediye otobuslerine zam talebimizi buhun degil, 09 Haziran da Baskanimizdan onaylatmis ve bu haberide sizlere komisyondan ciktigi zaman resm   olarak yayinlama karari almis idik. Bizden alacaginiz haberlere itibar ederek, oda yonetimimizin her daim bu ve bunun gibi esnafimizin yararina tum calismalari da yaptigini bilmenizi isteriz. Hepimize hayirli olsun. Mersin Minibusculer Odasi Yonetimi" Tarih 23 Haziran 2022

Bu mesajın üyelerin telefonuna gitmesi ardından mesaj içeriğinin sayfalarında yayınlanıp yayınlanmadığına baktık. Mehmet Kartal isimli sosyal medya kullanıcısnın bir resim ile bu içeriği paylaştığını gördük. (Aşağıda) 

ŞİMDİ SORUYORUZ İLGİLİ VE YETKİLİSİNE...

Bu ne iştir, nasıl bir iştir?

Sosyal belediyeciliği ilke edinen MERSİN CHP Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI bu mesaj ve içeriği için ne diyecek?

Başkan halkın çoğunluğunun menfati yanında olması gerekmez mi?

Onların arzu ve istekleri ile halkın BELEDİYE OTOBÜSLERİNE in bin ücretlerine zammı getirecek?

BEKLEYİP GÖRECEĞİZ....

haberanaliz.net / ÖZEL

*  *  *  *  *

AYNEN BÖYLE SESLENMİŞTİK. KİMSEDEN SES ÇIKMADI. ARDINDAN BU GÜN ZAM HABERİ GELDİ. YANİ BAŞKAN SEÇER, HALKIN ÇOĞUNLUĞUNUN YANINDA YER ALACAĞINA, BELİRLİ ESNAF GRUBUNUN YANINDA YER ALIP, TOPLU TAŞIMA ARACI ÜCRETLERİNE ZAM GETİRDİ. ÜSTELİK BU MESAJIN İÇERİĞİNİ GÖRMEZDEN GELDİLER. HALKI MAĞDUR OLMUŞ KİMİN UMURUNDA. 


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 2
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
ARAÇ DOLANDIRICISI MERSİN’DE YAKAYI ELE VERDİÖnceki Haber

ARAÇ DOLANDIRICISI MERSİN’DE YAKAYI ELE...

CHP’Lİ ANTMEN’DEN MECLİSTE SİYAH GAZETELİ PROTESTOSonraki Haber

CHP’Lİ ANTMEN’DEN MECLİSTE SİYAH GAZETEL...

Başka haber bulunmuyor!