DOĞU KARADENİZ TURU, ÜLKEMİZDE BÖYLE GÜZEL İNSANLARDA VAR DEDİRTTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DOĞU KARADENİZ TURU, ÜLKEMİZDE BÖYLE GÜZEL İNSANLARDA VAR DEDİRTTİ
Mersin’in Tarsus ilçesinde ikamet eden ulusal kokartlı tur rehberi olan Halil Sanır, bir öğretmen. Yaşamı boyunca vatansever kişiliği ile hayat mücadelesi veren Sanır, geçtiğimiz 2-3 yıl içinde çok ciddi ameliyatlar geçirmiş. Yaşama tutkunluğu, insan ve doğaya olan sevgisi onu ayakta tutmuş.

üLKEMİZDE BÖYLE GÜZEL İNSANLARDA VAR

Halil Sanır, Ulusal kokartlı bir tur rehberi. Engin bilgisi, dünyaya bakış açısı, mütevazi kişiliği, soylu duruşu ile TUR GEZİLERİNDE aranan isim olmuş. Adeta bir MARKA... Hoca, aslında hocaların hocası denecek adam.

Ülkemizin dört bir yanını, tarihi mekânlarını, doğal alanlarını, TÜRK tarihini çok iyi bilen Halil Hoca, aynı zamanda nükteden söylemleri ve anlattığı yöresel fıkralar ile insanların samimiyet ve yardımlaşma duygularını kabartıyor.

Vane tur’un son Doğu Karadeniz ve yaylalar turuna katılım yapan yerli turistler, haberanaliz’i arayarak, “Tur biraz yorucu idi. Erzurum- Kars- Artvin- Trabzon (Hopa- Batum – ayder yaylası- palavit şelalesi- zilkale- fırtına deresi- sümene manastırı- uzungöl- sürmene) - Rize- Giresun- Ordu ve
Samsun illerini görürken, bu alan içinde kalan tüm tarihi ve doğal güzellikleri, tur rehberimiz Halil hoca, kusursuz şekilde bize tanıttı. Rehberimiz harika bir insandı. Kaldığımız konaklama yerleri daha önce kaldıklarımız kadar hijyen ve çok kaliteli değildi. Yemekler yörelere özgü idi ama tatmin edici değildi. Yolculuk boyunca otobüs kaptanı ve diğer ekip hizmeti övgüye değer olmamakla beraber, Tur rehberinin titiz ve mükemmel çalışmaları bizleri memnun etti. Kazasız ve belasız gidip geldiğimiz için yine de teşekkür ediyoruz. Alınan para bu güzergâh için önemli bir para değil. Verilen hizmette sıkıntı yaşadık. Fiyat biraz daha arttırılıp, konaklama ve sabah ile akşam verilen tura dâhil yemekler daha kaliteli hale getirilmeli. Ve minneti olmayan esnaf ve tesislerde konaklama yapılmamalı. Vane tur bundan sonraki turlarında bu ayrıntıya dikkat etmeli. Kaliteden ödün verilmemeli. Bir şey ne kadar ucuz olursa, kalitesi o kadar düşüyor. Bu turkişi  aşı en az 4 bin lira olmalıydı. Ve Konaklama yerleri ile sabah öğle verilen yemekler daha kaliteli olmalıydı diyoruz” dediler.

Yukarıdaki resimde Ulusal kokartlı tur rehberi olan Halil Sanır (sağda) haberanaliz.net haber sitesi kurucusu olan araştırmacı Gazeteci Yazar/ İktisatçı – Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş (Solda) ile görülüyor. 

NOT. Haberi ilişkin TUR'a katılım yapanlar bu habere aşağıdaki butanlardan, kendilerinin adını soyadını yazarak yorum yazabilirler. 


 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muhalefet af tartışmasına dair ne diyor, ne talep ediyor?Önceki Haber

Muhalefet af tartışmasına dair ne diyor,...

Mustafa Sarıgül: MHP'nin af hazırlıklarını değerli buluyorum; bizim hazırladığımız yasayla büyük benzerlik varSonraki Haber

Mustafa Sarıgül: MHP'nin af hazırlıkları...

Haber Yorumları

 • Tülin01-09-2022 21:07

  Çok doğru tespit. Gezi hocanın özverisiyle anlamlı oldu.

 • Büşra Nur Şahin01-09-2022 20:46

  Elinize emeğinize sağlık Mustafa bey

 • rahmi01-09-2022 20:44

  çok doğru

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!