Komünist Başkan ‘Halk mutfağı’ açtı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Komünist Başkan ‘Halk mutfağı’ açtı
Tunceli Belediyesi'nin Halk Mutfağı faaliyete geçti. Açılışı yapan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, "Bizler yardım anlayışını reddediyoruz, burada dayanışmayı ön plana çıkarıyoruz" dedi.

EVREN DEMİRDAŞ

TKP’li Tunceli Belediyesi, kentte yaşayan yurttaşlarla dayanışma göstermek için açılan Halk Mutfağı faaliyete geçti. Maçoğlu, kentte yemek yapamayacak durumdaki beslenme sorunu olan vatandaşlarla dayanışma halinde olduklarını kaydetti.

“KIŞ AYLARINDA BİRÇOK YAŞLIMIZ YEMEK YAPAMIYOR”

Pandemi sürecinde de böyle bir çalışma yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Kapitalist sistem içerisindeki kriz insanların gıda alımını zorlaştırmaya başladı. Bununla birlikte kentte yaşayan çok sayıda yaşlımız var.

Yaz döneminde insanlar kentte geldiğinde buradaki yaşlı anne ve babasına bakabiliyordu. Ancak sonbahar ve kış aylarında insanlar geri döndüğü için birçok yaşlımız yemek yapamaz duruma geliyor. Bunun dışında tespit ettiğimiz 200-250 ailemiz var. Bu ailelerimiz yaşanan ekonomik kriz nedeniyle beslenme sorunu yaşıyor” diye konuştu.

“YARDIM ANLAYIŞINI REDDEDİYORUZ”

Çalışmaların, gençlik ve kadın meclisleriyle ortak yürütüldüğünü ifade eden TKP’li Başkan Maçoğlu, “Yemek çıkmayan okullar ya da köyden gelip giden öğrenciler var ise onlar da zamanla bu işin bir parçası olacak. Halkın belediyesi halkın bütçesini kendi halkının temel ihtiyaçlarına dair kullanıyor.

Biz yardım anlayışını reddediyoruz, tersine ihtiyaç duyulan noktalara müdahale ediyoruz ve dayanışmayı ön plana çıkarıyoruz. Anlayışımız ve bakış açımız budur. Kimseyi bir alanda toplayıp yemek dağıtmıyoruz. Haftanın 5 günü bu çalışma devam ediyor. Aynı zamanda halk ekmek fırınımızdan çıkan ekmekle beraber yemek servisi yapılıyor. Dostlarımız ve yoldaşlarımız bu çalışmada bize destek oldu. Bu dayanışmayı gösteren arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SÖZCÜ GAZETESİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kronik mutsuz olduğunuzu gösteren 5 işaretÖnceki Haber

Kronik mutsuz olduğunuzu gösteren 5 işar...

GİRGİN’DEN KOCA’YA: EBE VE HEMŞİRELER ÜVEY EVLAT MI?Sonraki Haber

GİRGİN’DEN KOCA’YA: EBE VE HEMŞİRELER ÜV...

Başka haber bulunmuyor!